"Рінат Ахметов – дітям": історія сім’ї Бондар

У 2014 році сім’я Бондар виїхала з рідного міста, але змогла повернутися, не дивлячись на проблеми з роботою й відпочинком. Хто допомагає родині боротися з труднощами?

У 2014 році вони встигли виїхати із Лисичанська останнім автобусом, але потім таки повернулися у рідне місто, хоча з роботою там досі проблеми, а тим більш із дитячим відпочинком. Як дає тому раду мама двох доньок — читайте.

Різниця у віці між дівчатами — десять років. Віталіну та Афелію батьки так назвали не випадково.

«Орієнтувалися на гороскоп. Я читала, щоб був вдалий життєвий шлях. Щоб дівчатам у житті щастило. Хотілося, щоб вони були в мене незвичайні», — розповідає Ніна Бондар, жителька Лисичанська.

Старша дочка за характером — більш імпульсивна, менша — спокійна й ніжна. Але обидві дуже добрі та кмітливі.

«Сестричка маленька, хороша. Три роки, я з нею граю, малюю, танцюю іноді», — каже Віталіна Бондар.

У чотирнадцятому році Лисичанськ, де зараз живе родина, опинився в епіцентрі бойових дій.

«Ми живемо поблизу відкритих полів. Коли я вийшла на вулицю і побачила, що летять гелікоптери і з цих гелікоптерів виходить дуже багато людей у військовій формі, я подумала, що, мабуть, нам тут більше не місце», — розповідає Ніна Бондар.

Виїхали до Дніпра останнім автобусом з міста. Ледь встигли. Але спокою це не додало.

«До мене сідали клієнти, а я плакала. Я не могла додзвонитися до мами. Я не знала, що з моїми племінниками», — каже Ніна Бондар.

Згодом, коли дали воду, газ та світло, родина все ж таки повернулася додому. Зараз у Лисичанську тихо. Поступово облаштували власне життя, але з роботою тут і досі проблеми. Карантин ледь пережили. Аби дітей розважити, Ніна інколи вивозить їх до великих міст. Але це буває рідко. Про відпочинок улітку годі й казати.

«У нас усе зачиняється, а не відчиняється. І приїжджаєш до Харкова, там такі дитячі майданчики. Дива просто», — зауважує Ніна.

Але цього літа Віталіна все ж таки змогла побачити гарні краєвиди та весело відпочити з однолітками. Фонд Ріната Ахметова надав дівчинці путівку до оздоровчого табору. А під час зимових свят діти отримали подарунки.

«Я дуже поважаю Ріната Ахметова, тому що він розуміє, що людям тут дуже важко і вони потребують уваги, турботи, розуміння та допомоги. Дуже важливо зберегти розуміння простих людей. Їх потреби та бажання допомогти. Це дорогого варте», — зазначає жінка.

Дівчинка Віталіна дуже вдячна Рінату Ахметову за проведений час у таборі та за подарунки на Новий рік.

Акції "Рінат Ахметов — дітям" уже понад двадцять років. Тільки за останні 14 років привітання від благодійника отримали майже мільйон хлопчиків і дівчаток.

Реклама

Реклама