"Рінат Ахметов – дітям": допомога маленькому Кирилу

Чотирирічний Кирило із Харкова страждає від підступного захворювання, яке вражає печінку, шлунок, легені.

Змушений приймати ліки частіше, ніж їжу. Чотирирічний Кирило із Харкова страждає від підступного захворювання, яке вражає печінку, шлунок, легені. Нещодавно — чергове загострення, а грошей на лікування у батьків майже не залишилось. Що врятувало дитину?

Маленький Кирило цінує кожну мить щасливого дитинства. Адже проміжки між прийняттям ліків стають усе коротшими.

«Коли ми у більш-менш стабільному стані, звичайно, тоді він, як звичайна дитина: гуляє на вулиці, бігає, радіє. А так, коли загострення, у нас стаціонари», — каже мама Кирила, Юлія Титаренко.

Діагноз "муковісцидоз" йому поставили два роки тому. Це — генетичне захворювання, яке вражає життєво важливі органи. У хлопчика страждають шлунок, печінка, легені.

«Печінка працює за рахунок препарату, підшлункова працює за рахунок препарату, легені дихають за рахунок препарату», — розповідає Юлія.

В Україні нараховують близько тисячі таких хворих, але реальна кількість може бути у сотні разів більшою. Все тому, що муковісцидоз важко діагностувати. У Кирила генетичну недугу шукали два роки.

«Щомісяця ходили здавати аналізи, дивилися нас, проблеми були з кишківником. Постійно здутий животик, біль. І тоді, коли нам поставили діагноз у два роки, вже почалося лікування», — зазначає мати хлопчика.

Нещодавно було чергове загострення, яке вражає легені. В органах дихання накопичується шкідлива рідина.

«Якщо слиз десь там сидить глибоко, у цьому слизу розмножується інфекція, яка потім загострюється», — зауважує Юлія Титаренко.

Зупинити інфекцію можна. Кирилові потрібен тримісячний курс дорогого лікування.

«На даний момент допомогли друзі та родичі, це ми зібрали 20 тисяч гривень. Це навіть не вистачає на один місяць інгаляційних процедур», — каже жінка.

Юлія Титаренко звернулася до благодійної організації. Життєво важливу допомогу надав Фонд Ріната Ахметова.

«Це три місяці інгаляційних процедур. І Фонд Рінат Ахметова нам купив ці препарати. Дякую йому величезне, це такий подарунок», — зазначає Юлія.

Завдяки програмі "Рінат Ахметов — дітям" важливу підтримку надали п’ятьом мільйонам хлопчиків і дівчаток. Загалом за 16 років роботи Фонд допоміг вижити восьми мільйонам людей.

Реклама

Реклама