“Рінат Ахметов — дітям”: традиція доброти у сім’ї Калиниченко

Майже десятиліття вона виховує прийомних дітей. Через проблеми зі здоров'ям Галина Калиниченко з Дніпропетровщини не може мати дітей. Своєю любов'ю вона вирішила ділитися з тими, хто цього особливо потребує.

Трирічний Кирило ще навчається розмовляти так, аби його розуміли присутні. Лише півтора місця тому він потрапив до прийомної родини Калиниченків.

«Після того, як ми всі зустрілися, їхали додому, і Тася сказала: чи він, чи ніхто», — згадує прийомна мати Галина Калиниченко.
«Я хотіла собі сестричку. Але коли я побачила Кирюшу, мені стало байдуже, кого. Головне, щоб був друг», — ділиться прийомна дочка Таїсія Жукалюк.

Хлопчик досі боїться води, а темні плями йому нагадують тарганів. У якій саме родині він жив раніше, Галина не знає. Але зараз це і не важливо. Адже дитина в теплі, чистоті і безпеці. А головне — є близькі люди: названі мама, брат та сестра.

Галина взяла під опіку трьох дітей.

«Коли у мене з'явилася нагода, я стала мамою двох дітей за два тижні. Ми дуже хотіли, але ми не знали, як це буде», — розповідає прийомна мати Галина Калиниченко.

Виховувати сиріт, що пережили відмову або втрату батьків, нелегко. Щодня Галина прищеплює їм любов до родини. Розповідати про дітей без сліз не може.

Усі допомагають молодшому Кирилові якнайшвидше адаптуватися в родині.

«Для мене найголовніше, що молодшого синочка захотіли мої діти. Сім'я і той затишок, любов і щастя, яку вони отримують, — це найголовніше, найнеобхідніше для подальшого життя», — коментує прийомна мати Галина Калиниченко.

Власним досвідом Галина ділиться у мережі. Навіть написала статтю на порталі національного всиновлення "Сирітству — ні" Фонду Ріната Ахметова, який уже не перший раз вітає родину із зимовими святами.

«Ми хочемо сказати велике спасибі Фонду Ріната Ахметова, порталу "Сирітству — ні!", тому що чим більше людей знатиме про це, тим менше буде у нас покинутих дітей. Долі зламані. Батьки, які шукають дітей, вони дуже страждають на той момент, коли вони їх ще не знайшли. І ось цими зусиллями вони знаходять одне одного. Це дуже важливо», — розповідає прийомна мати Галина Калиниченко.

Акції "Рінат Ахметов — дітям" уже понад двадцять років. Тільки за останні 14 років привітання від благодійника отримали майже мільйон хлопчиків і дівчаток.

Реклама

Реклама