Результат буде через три тижні: в МОЗ розповіли, чого чекати від локдауна вихідного дня

Результат буде через три тижні: в МОЗ розповіли, чого чекати від локдауна вихідного дня - фото 1

За словами медиків, карантин вихідного дня дозволить уникнути колапсу медичної системи.

Карантин вихідного дня повинен дати результат вже через три тижні. Це допоможе знизити кількість хворих, а також зменшить навантаження на медичну систему. Про це на брифінгу заявив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«Троє вихідних поспіль повинні дати результат. Результат, на який ми очікуємо — це зупинка збільшення кількості хворих Covid-19. Для нас дуже важливо не допустити колапсу медичної системи. Якщо він не дай Бог станеться, у нас будуть заповнені 100% ліжок. І в такому випадку, люди, яким буде потрібна допомога, в умовах лікарні отримати її не зможуть», — зазначив Максим Степанов.

Він також підкреслив, що повний локдаун, який ввели, наприклад, європейські країни, в Україні запроваджено бути не може, тому що він "вб'є нашу економіку".

«Цей карантинний період не буде простим. Але головне питання: з якими втратами ми можемо його пройти? Головне, щоб людей, які можуть піти з життя через Covid-19, було якомога менше», — додав Міністр охорони здоров'я.

Відзначимо, що з 00:00 години суботи до 00:00 годин подільника буде заборонена робота розважальних закладів (кінотеатрів, нічних клубів), закладів громадського харчування, спортивних залів, торгових центрів, готелів і непродуктових магазинів. Під забороною також виявиться проведення культурно-мистецьких заходів. Стартує локдаун вихідного дня вже 14 листопада.

 
Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама