Режим Лукашенка зміг встояти через пасивність Заходу, – президент CEPA Аліна Полякова

Фото: Київський Безпековий Форум - фото 1
Фото: Київський Безпековий Форум

Президент американського Центру аналізу європейської політики (CEPA) Аліна Полякова під час дискусії "Київського Безпекового Форуму" заявила, що західні країни не продемонстрували спільної ефективної політики щодо Білорусі, через що режиму Лукашенка вдалося утриматися при владі.

«Через підтримку з боку Росії, підтримку Кремля і величезну роль правоохоронних органів, сил безпеки Лукашенку вдається залякувати активістів, вибивати з них фальшиві зізнання, використовувати шантаж. Усе це послаблює опозицію. Звичайно, більшість лідерів опозиції знаходяться або ж у вигнанні, або ж арештовані, або ж просто бояться за своє життя», — говорить Аліна Полякова.

 

Реклама

Також вона зазначила, що, на жаль, Європейський Союз зробив дуже мало для підтримки Білорусі:

— Зрештою Білорусь — це європейська країна, так само як Україна, Молдова, Грузія. І Європейський Союз має, з одного боку, запроваджувати санкції проти білоруських очільників за порушення прав людини, а з іншого боку —підтримати тих, хто бореться за демократію в Білорусі. Я думаю, що санкції ЄС занадто слабкі проти посадовців Білорусі, і вони не спромоглися змінити динаміку подій у країні. Якщо Європейський Союз та Сполучені Штати не зможуть послати сильний потужний сигнал щодо нашої підтримки демократичних сил у Білорусі, Лукашенко залишатиметься при владі, і народ Білорусі не побачить свободи в близькому майбутньому. Ця історія багато в чому надихає, але знову-таки ми бачимо, що Захід виявився розколеним, немає спільної ефективної політики. Це картина, яку ми спостерігали і в інших місцях, і нічого доброго з цього не виходило.

 

Реклама