Рекорд на шахті: встановили wi-fi на глибині 500 метрів

30 серпня, 17:33
Рекорд на шахті: встановили wi-fi на глибині 500 метрів - фото 1

І напередодні професійного свята у Першотравенську зафіксували рекорд. Там у єдиній шахті України працює вай-фай. На глибині пів кілометра. На прямий зв'язок вугільну копалину вивели енергетики.

Вони першими в країні проклали цифрову систему під товщею ґрунту. Як вона працює та чи гарний сигнал на глибині?

На пів кілометра під землю – із вай-фаєм. Аби провести інтернет на шахті Ювілейній, знадобилося майже 130 кілометрів кабелю і 400 міні-роутерів.

Вай-фай не для розваги, а задля безпеки, кажуть шахтарі. Від швидкого зв’язку з поверхнею залежить життя людей. Із сучасною системою можна показати, що сталося на ділянці, повідомити про витік метану або замовити необхідні деталі.

Вай-фай під землею вперше встановили в Україні. Пів кілометрова глибина – це рекорд. Дзвінок із шахти приймають у Києві.

«Сьогодні ми зафіксували вперше, дійсно незвичний рекорд. Всі говорять про діджіталізацію, трансформацію. І сьогодні ми в реальності мали можливість це побачити. Поспілкувалися з шахтарями, які там були. Було дуже приємно, таке враження, що вони на поверхні, а не внизу», - розповідає генеральна директорка книги рекордів України Ганна Крисюк.

Донедавна шахтарі спілкувалися з поверхнею лише через стаціонарні телефони. Аби дійти до одного з них, іноді витрачали з пів години. Зараз же на зв’язок із диспетчером треба декілька секунд.

«У разі аварійної ситуації диспетчер може знайти людину, навіть якщо вона може перебувати далеко від стаціонарного телефону і повідомити про аварію. Так само самі робочі можуть повідомити диспетчеру про аварії з будь-якої точки шахті», - каже начальник ділянки з видобутку вугілля шахти «Ювілейна» Валерій Назаренко.

Енергетики кажуть, головне – безпека працівників. На це орієнтовані всі світові гірничо-видобувні компанії.

«Сьогодні інновації це вже не тільки розмови, це вже частина нашого життя. І я переконаний, що вугільна галузь може бути сучасною, інноваційною, і ми говоримо, що наступні десятиріччя наші шахти будуть працювати і будуть залишатися фундаментом енергетичне безпеки України», - зазначає генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко.
«Компанія наша вона орієнтована в першу чергу на безпеку. Світовий тренд зараз по всьому гірничодобувним компаніям полягає в наступному - кількість, в першу чергу, несчатсних випадків або випадків травмування визначає рівень розвитку компанії. І завдяки цій системі ми все це організуємо в якийсь конгломерат, який дозволяє виконувати роботу ефективно, сучасно і безпечно», - говорить директор із видобутку вугілля ДТЕК Енерго Михайло Барабаш.

Наступний крок – блютуз у шахті та смарт-лампи для гірників із gps-трекерами.

«Вона дасть можливість нам відслідковувати де знаходиться шахтар. Для чого це потрібно? У разі аварії - ми повинні знати де саме наші працівники перебувають, що необхідно зробити, для того щоб вивести їх з цієї небезпечної ситуації. Ми будуємо наше цифрове майбутнє в шахті. І наше майбутнє в шахті починається зі зв'язку, без цього цифрового майбутнього там просто немає», - говорить керівник програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК Дмитро Осика.

У ДТЕК обіцяють, далі вай-фай проведуть і до інших шахт. А у цій запустять автоматичне керування вентиляцією і системою транспортування вугілля під землею. А ще, з поверхні у режимі реального часу контролюватимуть роботу гірничих машин.

Поділитися: