Рейди, штрафи і браконьєри: у Дніпропетровській області розпочався сезон полювання

03 серпня, 21:06
Рейди, штрафи і браконьєри: у Дніпропетровській області розпочався сезон полювання - фото 1

Із 1 серпня стріляти можна лише у пернату дичину. Сезон полювання на зайців і кабанів стартує у листопаді.

На Дніпропетровщині розпочався сезон полювання на пернатих. У нашій області зареєстровано 29 тисяч мисливців. Стріляти дозволили лише на водоймах. За цим слідкує поліція. На порушників чекають штрафи. У рейд із патрульними вирушили і наші журналісти. Чи спіймали браконьєрів? Про правила полювання — дивіться у сюжеті.

Роман займається мисливством уже 15 років. Із собою завжди бере друзів. Разом полюють на качок, гусок і кабанів. Правил ніколи не порушують, — запевняє чоловік.

«Ми ж відповідальні мисливці. Стільки років, у нас дуже серйозний колектив. Дуже серйозний голова», — розповідає мисливець Роман Столович.

Із початку сезону полювання усіх контролює поліція. Правоохоронці проводять рейди на річках і болотах. Перевіряють: чи мають мисливці необхідні документи. А це — дозвіл на зброю, посвідчення і картка відстрілу дичини.

П'ять хвилин із вітерцем уздовж Самари — і зупиняємо перший човен.

Документи перевірили, чоловіка відпускають. За кілька хвилин — ще одне судно з мисливцями. Патрульні проводять профілактичну бесіду.

Пливемо далі ще десь півгодини. Браконьєрів так і не зустріли.

«Працівники поліції складають відповідні адміністративні матеріали, направляють їх до суду. І вже суд приймає рішення щодо притягнення порушників до відповідальності», 1 пояснює Володимир Козуб, т. в. о. заступника начальника відділення поліції річкового порту "Амур-Гавань".

Окрім усього іншого, мисливці повинні знати й місця, де полювати заборонено.

«Заборонено полювання у межах природно-заповідного фонду. Заборонено полювання біля населених пунктів. Ближче, ніж 200 метрів», — повідомляє Антон Кумановський, начальник обласного управління з питань використання природних ресурсів.

За порушення правил полювання мисливцям загрожує штраф від 1 700 до 3 400 гривень. Або навіть позбавлення волі до трьох років.

Поділитися: