Рада ЄС провела відеосамміт по ситуації в Білорусі

20 серпня, 10:24
Рада ЄС провела відеосамміт по ситуації в Білорусі - фото 1

Рада Європейського союзу за підсумками відеосамміта прийняла низку рішень щодо Білорусі.

По-перше, Європейський союз не визнав результати президентських виборів у Білорусі. По-друге, лідери ЄС одноголосно заявили, що Білорусь повинна провести нові вибори. По-третє, Європейський союз вирішив ввести санкції проти білоруських чиновників, які відповідальні за насильство над демонстрантами і фальсифікацію виборів, та вивчає можливість введення подібних заходів проти особисто Олександра Лукашенка. По-четверте, ЄС заявив, що готовий супроводжувати мирний перехід влади в Білорусі. По-п'яте, Європейський союз вирішив виділити 53 мільйони євро на допомогу постраждалим від силових розгонів акцій протесту, для підтримки громадянського суспільства та незалежних ЗМІ в Білорусі, а також на COVID-програму — наприклад, закупівлі необхідного обладнання, підтримку малого і середнього бізнесів, уразливих груп населення. І по-шосте, ЄС закликав владу Білорусі знайти мирний вихід із ситуації, що склалася з протестами проти Лукашенка.

Тим часом, білоруси продовжили виходити на вулиці своїх населених пунктів. 19 серпня мітинги проти Лукашенка пройшли в Молодечно, Бобруйську, Круглому, Дзержинську та Лунінці.
Також була зафіксована акція на підтримку Олександра Лукашенка в Мінську.

Протест в Молодечно

До страйку приєдналися працівники цукрового заводу у міському пункті Городєя і тютюнової фабрики в Гродно.

Рада ЄС провела відеосамміт по ситуації в Білорусі - фото 128384
Стачка на цукровому заводі в міському пункті Городєя (джерело фото — Telegram-канал "NEXTA Live")

І була анонсована нова демонстрація вихідного дня — "Марш нової Білорусі". Вона пройде 23 серпня в Мінську.
Організатори закликають вийти на акцію протесту не тільки жителів столиці, а й запрошують на неї жителів і інших міст Білорусі. Вимоги все ті ж — звільнення всіх затриманих на демонстраціях і критиків Лукашенка, які вже знаходяться у в'язниці; відставка Олександра Лукашенка; ініціювання кримінального переслідування тих, хто причетний до смертей протестувальників і знущань над затриманими.

Рада ЄС провела відеосамміт по ситуації в Білорусі - фото 128385

Нагадаємо, раніше ми писали про події в Білорусі 16-го і початку 17 серпня. Цими днями по всій країні пройшли масові акції протесту і розпочався загальнонаціональний страйк.

Також повідомлялося, що в Білорусі проходять акції протесту.

А ще протестний рух Білорусі оголосив "перепочинок". Але мітинги і страйки на підприємствах все одно продовжилися.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: