П’ять громад Дніпропетровщини потрапили у десятку найкращих по всій Україні

18 вересня, 15:46
П’ять громад Дніпропетровщини потрапили у десятку найкращих по всій Україні - фото 1

Кінотеатр, майданчик для скейтерів та власна пожежна частина. 5 громад Дніпропетровщини потрапили у десятку найкращих по всій Україні. Обирали за розміром доходів на чисельність населення.

Рейтинг склало Міністерство регіонального розвитку. Кореспондент 34 телеканалу поїхала у відрядження по області. Побачила, як у селі збирають бюджет у більш як 60 мільйонів та дізналася, що нового зробили для жителів.

За 116 кілометрів від Дніпра — село Першотравневе. Саме тут розташований центр однієї з найуспішніших об'єднаних територіальних громад України.

На перший погляд — звичайне село. І не скажеш, що місцевий бюджет у 2020-му — 61 мільйон гривень.

Три роки тому 13 сіл об’єднали у Першотравневську громаду. Раніше всі гроші віддавали у район. Зараз витрачають за власним бажанням, — каже голова.

Рішення ухвалюють депутати. За цей час у селах відбулася ремонтна революція, — каже місцева жителька Людмила. І дороги роблять, і школи.

Зі старого — лише стіни. Ольга теж тут навчалася, а тепер у перший клас повела донечку. Каже: різниця колосальна.

«У нас і новий харчоблок, і нові сучасні ремонти у всіх кабінетах. Нове обладнання, сигналізація у школі у нас зроблена», — розповідає мати школярки Ольга Кутова.

Пожежною сигналізацією пишаються найбільше. Директорка показує — така єдина в районі.

У їдальні тепер закордонне меню: і суп мінестроне, і курка по-італійськи. Шеф-кухарка радіє: коли виділяють гроші, і готує залюбки.

«Зрівнять, як у нас було, і як зараз, — то ми, як у раю!» — радіє шеф-кухарка Зінаїда Ващенко.
«Столи хароші, класні. Столики, там де заказувати, класні стали. Ну яскравіше виглядає», — каже школяр Данило Криворучко.

Ремонтують — у всій громаді, не лише в центральному селі, — радіють місцеві.

«Садочок після утеплення став таким яскравим. Для дітей те, що найяскравіше, — те найбільш цікаве», — говорить жителька Чистополя Олена Бокій.

Громада має великий дохід, бо у них є багато підприємств, які сплачують податки.

«Вирощуємо м’ясо свійської птиці, крім того, є товариства, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур, є на території ще господарства, які займаються вирощуванням фруктів», — говорить сільська голова ПершотравневогоТамара Литовченко.

Першотравневська громада — одна з найкращих у всій Україні. Рейтинг опублікувало Міністерство регіонального розвитку.

«Аналізувалося виконання бюджетів 872 об’єднаних територіальних громад України. Було 4 групи. Групи визначалися по кількості населення в об’єднаних територіальних громадах, у кожній групі в десятку лідерів увійшли громади Дніпропетровської області», — розказала керівниця регіонального філіалу "ULEAD з Європою" Олена Тертишна.

Які ще громади області стали найкращими у всеукраїнському рейтингу — дивіться у неділю о 18:30 у "Деталях. Підсумки".

Поділитися: