П'ять експозицій і десятки  тематичних залів: у Дніпрі прогриміла ніч музеїв

П'ять експозицій і десятки  тематичних залів: у Дніпрі прогриміла ніч музеїв - фото 1

Акцію Ніч Музеїв щороку проводять у Дніпрі, Києві, Харкові, Одесі та Львові. У нашому місті вона триватиме ще тиждень з 17 до 23 години.

Сфотографуватися з Полем, побувати на прийомі у лікаря-шарлатана або послухати музику на даху. У Дніпрі прогриміла ніч музеїв. П'ять експозицій і десятки тематичних залів. Відвідувачів розважали майстер-класами, рольовими іграми та екскурсіями з історичними персонажами. Чим здивували нашу знімальну групу у одному із музеїв?

Побувати на костюмованій вечірці та побачити, як жили перші поміщики Катеринослава. Театралізованою виставою розпочинає цьогорічну акцію Музей Історії Дніпра. Одяг, зачіски та імена - кожен образ продуманий до дрібниць.

Історія Дніпра оживає просто на очах. Від поміщиків - на прийом до лікарів. І ще треба розібратись, хто із медиків справжній, а хто - шарлатан.

Тут зміїні настоянки від кашлю, любовні зілля, перші вакцини та господарське мило від бородавок.

«Це було дуже цікаво, дуже емоційно незвично. Не просто подивитись, а ще й взяти участь у цьому і навіть нам дали скуштувати, якісь чудодійні напої», - каже відвідувачка "Ночі музеїв-2021" Юлія Клименко.

А ще тут можна зустріти самого Олександра Поля. Розпитати його про відомі розкопки залізної руди у Кривому Розі. Дізнатись, як став почесним громадянином міста та чому його називають Колумбом Придніпров’я. І як бонус - він дозволить зробити з ним селфі.

Чергова зала – і геть нова історія. Тут переносимось на кінець 20 століття. За прилавок гастроному, купити солодощів та випити майстер-класи, тематичні ігри та екскурсії з історичними персонажами. Усе наживо. Експерти кажуть, експозиції створили аби зруйнувати стереотип, що у музеях нудно та нецікаво. арку оковитої.

«Ми проводимо ніч музеїв, власне це частинка загальноєвропейської, загальносвітової акції. Коли люди можуть долучитися до музеїв в незвичному форматі. Коли люди можуть подивитися, побачити, як музей оживає», - підкреслює директор музею історії Дніпра Олег Репан.
"Тож, дійсно музеї це модно, музеї це круто, музей це історія. А людина, яка не знає історії, в неї немає майбутнього", - додає начальник управління культури міського департаменту гуманітарної політики Євген Хорошилов.

Музей українського живопису також долучився до всесвітньої акції. Концептуальні інсталяції Пабло Пікассо, Сальвадора Далі та Ієроніма Босха показали за допомогою новітних технологій.

«Цифровий формат взаємодії будь-якої комунікативної складової з глядачем, вона наразі в нас провадиться дуже активно. Наразі в нашому музейну ніч можна побачити всі наші відеоінсталяції, наш діджітал-арт, який присвячений творчості провідних світових художників», - пояснює мистецтвознавець музею українського живопису Володимир Валіков.

А далі - в небо до музики. На даху музею імпровізований концерт молодого піаніста. Для слухачів він зіграв найкращі твори Бетховена.

Акцію Ніч Музеїв щороку проводять у Дніпрі, Києві, Харкові, Одесі та Львові. У нашому місті вона триватиме ще тиждень з 17 до 23 години.