Пухнастий антистрес: сьогодні міжнародний день кішок

Пухнастий антистрес: сьогодні міжнародний день кішок - фото 1

Їм вклонялись фараони, грецькі царі та римські імператори. Перших котів приручили більше 9500 тисяч років тому. Тепер це найпоширеніша хатня тварина у світі. 8 серпня відзначають Міжнародний День кішок.

Наші журналісти з’ясовували, як улюбленці допомагають своїм власникам подолати стрес, та що таке кототерапія?

Пухнастий антидепресант. Так пані Елла називає свою кішку Мусю. 5 років тому врятувала її від холодної зими на вулиці. Відтоді хвостата дбає про всю родину. Стежить за кролем, собакою і навіть няньчить дітлахів. А ще, каже господарка, кішка відчуває, коли їй погано.

«Приємно ж коли ти приходиш з роботи, відкриваєш хвіртку, а тобі на зустріч біжить кішка і зустрічає, і муркоче і треться об ноги. А ти сідаєш в крісло біля телевізора, а вона до тебе на ноги сяде і мурчить як трактор і ти ось 10 хвилин погладив і все, ти готовий і в третю зміну працювати», - говорить власниця кішки Елла Гамза.

А от у Марини одразу три кішки. Усіх забрала з вулиці. Кожна із власним характером і поведінкою.

«Коли вранці прокидаєшся і до тебе біжать і намагаються тебе там погладити, потерти біля твоїх ніг, а коли ти буваєш один. Тобто, це і поговорити з нею можна. І все розуміє. Це член сім'ї», - розповідає власниця кішок Марина Єлісєєва.

Однак, каже жінка, не всі кішки лагідні.

«Ну, ось ця кішечка, вона більш сама по собі. Тобто, реально у кожної кішки є свій характер. Тобто, ось вона не дуже хоче, навіть якщо ми її просимо, прийди сюди поруч з нами сядь, то вона ні, вона буде більше на кухні. Вона буде більше біля ніг», - доповнює Марина Єлісєєва.

Психологи кажуть, кішки і справді лікують. У Лондонському інституті навіть розробили кототерапію. Доводять, що ігри з пухнастими допомагають долати стрес, депресії і знижують кров’яний тиск. А ще покращують настрій, розслабляють та врівноважують. Усе завдяки муркотінню, яке порівнюють із ультразвуковою терапією.

«Коти стимулюють імунну систему, і ще їх муркотіння благотворно впливає на запальні процеси, на зрощення тканин. І люди рідше хворіють тому. Заводчики котів рідше звертаються до лікарні, ніж ті люди, у яких немає котів, на 20%. Уявляєте?!», - говорить психологиня Леся Пінчук.

Для кототерапії краще підходять спокійні породи – британці, перси або мейн-куни, кажуть ветеринари. Вони добре ладнають із людьми і не проти надмірної уваги. Та все ж під час ігор фахівці радять зважати на настрій вусатих і пам’ятати, що коти – незалежні тварини.

«Не потрібно, припустимо якщо кіт не сильно контактний - тобто він підходить тільки в тому випадку, якщо кіт сам хоче цього. То не треба брати насильно, там тримати або мучити його. Гратися з ним в розріз його бажань», - радить ветеринар Іван Васильєв.

У США кототерапію визнали офіційною медициною і практикують у в’язницях. Після 5 років експерименту: арештанти, які дбали про пухнастих, більше не порушували закон. Такий досвід вирішили перейняти і у виправній колонії на Київщині.

Реклама