Псування бюлетенів і фотографії: які порушення фіксують поліцейські на виборах у Дніпрі?

22 листопада, 17:17
Псування бюлетенів і фотографії: які порушення фіксують поліцейські на виборах у Дніпрі? - фото 1

У поліції зареєстрували вже більше сотні звернень про порушення виборчого законодавства.

До поліції Дніпра, станом на 15:00, надійшли 108 заяв про порушення виборчого законодавства. Про це повідомили у пресслужбі обласного главку поліції.

Так, у Новокодацькому районі міста правоохоронці зафіксували факт підпису протоколу про підрахунок голосів виборців до моменту його кінцевого заповнення. Також копи розслідують обставини зникнення печатки виборчої комісії на одній із дільниць для голосування в Амур-Нижньодніпровському районі. Кримінальне провадження відкрили і після перевірки повідомлення про незаконну агітацію.

«80% повідомлень містян стосуються фактів фотографування бюлетенів. Ми фіксуємо ці заяви. А з людьми, які це зробили, розмовляємо і встановлюємо мету, для чого вони це зробили», — розповів в ефірі програми" Грані "на 34 телеканалі заступник начальника Нацполіції області Володимир Богоніс.

За його словами, громадян, які сфотографували бюлетені, можуть притягнути до відповідальності за статтею 160 ("Підкуп виборця"), а також за статтею 159 ("Порушення таємниці голосування") КК України. За це правопорушникам загрожує позбавлення волі на строк до двох років.

Зі свого боку громадська організація "Опора", яка спостерігає за ходом голосування в нашій області, станом на 16:30 зафіксувала 25 випадків фотографування бюлетенів у кабінках для голосувань.

«На виборчій дільниці № 121276 (пр. П. Калнишевського, 27 — Палац Металургів) чоловік сфотографував бюлетень. Коли члени комісії зробили йому зауваження, дівчина, яка була разом із ним, розірвала бюлетень. Шматки бюлетеня вона викинула, а чоловік утік», — зазначили у пресслужбі "Опори".

Крім того, на одній із ділянок для голосування члени комісії видали бюлетень, попередньо не впевнившись в особі виборця і не зажадавши у нього документ, що підтверджує його особу.


Раніше ми писали, що у Дніпрі та Нікополі для голосування відкрили 483 дільниці — свою роботу вони розпочали без запізнень.

 
Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор
Поділитися: