Психотерапевт розповів, як боротися з депресією та тривогою під час пандемії COVID-19

Психотерапевт розповів, як боротися з депресією та тривогою під час пандемії COVID-19 - фото 1

Депресія та підвищена тривожність – це те, що лишає ковід на згадку про себе. Такий стан лікує час, відпочинок, і ... психотерапевти! Як Covid-19 впливає на психіку людини і що із цим робити? – читайте далі.

Шлях до ментального здоров'я починається зі сну – ділиться досвідом психотерапевт Спартак Суббота. Правильний відпочинок набагато швидше відновлює організм і після тяжкої хвороби. Такої, як Covid-19.

«Потрібно вчасно лягати спати, вчасно прокидатися, у ліжку ні в якому разі не можна користуватися гаджетами та їсти. Нервова система повинна розпізнавати ліжко як місце для відпочинку», – розповів психотерапевт та керівник інституту когнітивного моделювання Спартак Суббота.

Ізоляцію і саму хворобу, зазначає експерт, найгірше переносять люди "гарячі". Імпульсивним і чутливим важче протистояти вірусу, і от чому:

«Люди з таким темпераментом та тривожними розладами більш вразливі, так як через рівень тревоги імунітет дуже знижується. Відповідно, вони більш чутливі до подразників такого порядку», – пояснив лікар.

Про вплив ковіду на психіку Спартак Суббота докладно розповів під час онлайн-трансляції Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря". Проєкт – своєрідний місток між пацієнтом і медиками різної спеціалізації. Лікарі та науковці діляться досвідом у боротьбі з коронавірусом та його наслідками.

«Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря» стартував на початку листопада 2020 року. З тих пір відбулося 30 онлайн-трансляцій. Їх глядачами стали майже 10 млн людей», – розповіла директорка з комунікацій Фонду Рината Ахметова Юлія Єршова.

Тим, хто втратив близьких через хворобу, експерт радить обов’язкові сеанси терапії із психологами. Почати можна навіть онлайн. Пережити горе на самоті вкрай тяжко.

«Деякі люди, які втрачають близьких, переживають фізичні страждання. У людини є ділянки мозку, які відповідають за те, щоб асоціювати емоційний біль з фізичним, щоб сигналізувати втрату», - пояснив Спартак Суббота.

Часто ті, хто потребує психологічної допомоги, не знають, як правильно по неї звернутися. Є два прості принципи, які покращать результат.

«Форми звернення до спеціаліста по медицинську допомогу є дві, і перша з них – це скарга, а друга – запит. Скарга – це коли вас щось бентежить, а запит – це коли ви хочете щось змінити», – пояснив психотерапевт.

Аби не втрачати якості життя, психотерапевт рекомендує більше рухатись і не відмовлятися від вихідних.

Реклама

Реклама