Псевдомінування ТРЦ, вокзалів і 34-ки: скільки коштують такі жарти?

Псевдомінування ТРЦ, вокзалів і 34-ки: скільки коштують такі жарти? - фото 1

У вашій будівлі вибухівка. Такі повідомлення псевдомінери нерідко залишають на електронні адреси чи передають телефоном.

Поліцейські кажуть – із початку року вже 16 кримінальних проваджень. Зазвичай жартівники сповіщають про снаряди на вокзалах, мостах та у ТРЦ. Учора ж було й псевдомінування 34-ки. Скільки коштують такі жарти? І яка за це відповідальність? — наші журналісти розповіли.

Реклама

Про те, що у будівлі вибухівка, редакція 34-ки дізналася телефоном. Близько 5-ї вечора нам подзвонили на гарячу лінію. Слухавку взяла продюсерка новин.

«Подзвонив дитячий голос. Ну, як мені здалося, дитина дзвонила. Ні здрастуйте, ні до побачення. Просто сказав, що вашу студію замінували і кинув трубку», — розповіла продюсерка новин 34-го телеканалу Наталія Лоба.

Утім спеціалісти вибухівки в будівлі не знайшли: мінування виявилося хибним.

І такі повідомлення "липові" у більшості випадків, кажуть фахівці. Однак не зважати на них не можна. Тож у будь-якому разі радять людям одразу телефонувати у поліцію. Водночас зібрати речі, документи та покинути будівлю.

Після евакуації всередині працюють вибухотехніки та кінологи з чотирилапими.

Та поки шукають вибухівку — на вулиці чергують ще й рятувальники. Вони приїздять на випадок, якщо станеться обвал чи пожежа. І виїзд лише однієї такої бригади може коштувати від трьох до десяти тисяч гривень. Але річ тут навіть не у грошах, пояснює ДСНСник.

«Пожежно-рятувальний розрахунок може чергувати з найближчої частини, а поруч з пожежним депо неподалік може виникнути пожежа. І на лічені хвилини, секунди йде тоді розрахунок часу. Можливо це буде коштувати життя, не дай Бог», — каже начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС в області Сергій Корінний.

А от для псевдомінера, кажуть юристи, за такі витівки передбачена відповідальність:

«Відповідно до статті 259 Кримінального кодексу України передбачена за це відповідальність від двох до шести років позбавлення волі. Якщо особі, наприклад, 17 років, то вона буде нести відповідальність як і повнолітня особа. Якщо вона не досягла віку з якого настає кримінальна відповідальність будуть притягати батьків за неналежне виконання батьківських обов'язків», — розповів юрист Андрій Верба.

Із початку року в поліції вже відкрили 16 кримінальних проваджень. Жартівників із липовими повідомленнями про вибухівку фіксували у різних куточках області.

Реклама