Проєкту Фонду Ріната Ахметова "200 швидких для України" виповнився рік

01 липня, 11:07
Проєкту Фонду Ріната Ахметова "200 швидких для України" виповнився рік - фото 1

26 червня 2019 року, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд почав реалізацію масштабного проєкту.

Установам охорони здоров'я у всіх регіонах країни передавалися спеціально обладнані спецмашини трьох типів: автомобілі для екстреної допомоги дорослим пацієнтам, машини реанімації новонароджених і швидкі-позашляховики, які призначені для роботи в гірській місцевості і віддалених населених пунктах.

«"200 швидких для України" став унікальним одразу за кількома напрямками. На момент реалізації він став найбільшим за 28 років незалежності країни приватним благодійним проєктом в області невідкладної медицини. Він був реалізований в найкоротші терміни — всього за шість місяців були закуплені, обладнані найсучаснішою технікою і передані станціям швидкої допомоги 200 сучасних спецавтомобілів. У віддалених куточках країни медики вперше отримали таку висококласну техніку. Проєкт підняв рівень надання екстреної допомоги в Україні на якісно новий рівень. У 22 неонатальних швидких встановлені апарати ШВЛ виробництва Італії. Вони особливо важливі з тих пір, як у світі почалась пандемія коронавірусу. Зараз Фонд поставляє в державні медустанови 200 сучасних апаратів ШВЛ, продовжуючи рятувати мільйони життів співвітчизників», — зазначила членкиня наглядової ради Фонду Наталя Ємченко.


Все починалося з того, що в 2019 році близько 60% автопарку центрів екстреної медичної допомоги країни перебували у цілковитому занепаді і вимагали заміни. Лікарі їздили на застарілих машинах, які часто ламалися, не пристосованих для надання екстреної допомоги. Суперсучасні автомобілі від Фонду Ріната Ахметова стали радісним подарунком. Багато представників областей, районів і сіл, які приїжджали отримувати нові машини, відверто розповідали, що перший дзвінок з Фонду розцінювали як жарт. Повторний радісний шок медики відчували, оглядаючи і приймаючи автомобілі.

«Ця машина від Ріната Ахметова — радість для всього персоналу. Такого автомобіля дуже не вистачало нашим лікарям. У ній є все. Це казка, а не машина. Не повірив своїм очам, коли приїхав на приймання та почав дивитися обладнання. Все, що тільки можна побажати, тут є. Найголовніше — це кувез, інкубатор для порятунку недоношених дітей. Він і потрібну температуру підтримує, і вологість. І на особливій підвісці, яка згладжує всі нерівності дороги», — так прокоментував отримання нового неонатального спецавтомобіля головний лікар Обласної дитячої клінічної лікарні № 1 в Чернівцях Микола Чепель.


А завідувачка сімейною амбулаторією Христинівського району Черкаської області Євгенія Амброжак, отримуючи від Фонду автомобіль швидкої допомоги на базі позашляховика Toyota Land Cruiser, сказала:

— У нас взагалі не було дефібрилятора. Цей перший!
Дуже важливо, щоб саме сільська медицина була забезпечена таким транспортом, який буде оснащений всім необхідним для транспортування тяжкохворих або лежачих пацієнтів.


Продовжив директор Космацької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Юрій Костюк:

— Ми обслуговуємо 8 000 пацієнтів у трьох високогірних селах — у Космачі, Брустурові і Прокураві. Часом дуже складно дістатися до людей, тому що в горах в основному ґрунтові дороги і дощ або сніг їх швидко розмиває, через що дістатися за викликом було просто нереально. Немає у нас техніки для цього, точніше не було. У моїх руках ключі від швидкої допомоги на базі джипа. Цю машину подарував нашим медикам Рінат Ахметов. Тепер ми доберемося в гірські села в будь-яку погоду.


І таких відгуків сотні.
Швидкі від Фонду Ріната Ахметова вже рятують життя. Але найбільш зворушливі історії Фонд отримує від лікарів, що працюють на неонатальних автомобілях від Фонду.

«Ми виїжджали в Пирятинську лікарню. Там на 36-му тижні вагітності народився хлопчик. Пологи були складні, стан малюка поганий, він насилу дихав. Так вийшло, що приблизно в цей же час через стрибок напруги апарат штучної вентиляції легенів, який був в лікарні, вийшов з ладу. Тому приїхали ми. Екстрено перенесли дитини в машину, почали інтенсивну терапію, стабілізували гемодинаміку, підключили до системи штучної вентиляції легенів і повезли до Полтави. В дорозі були чотири години, весь цей час хлопчик дихав завдяки обладнанню автомобіля. Доставили успішно. Зараз загроза життю минула», — розповіла завідуюча анестезіологічним відділенням інтенсивної терапії Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні Тетяна Будинська.


За словами медиків, допомога неонатальної швидкої частіше потрібна недоношеним діткам. Але і дорослих машини від Фонду Ріната Ахметова, оснащені як справжні палати інтенсивної терапії на колесах, врятували вже багато.

«Коли пацієнти потрапляють в салон вперше, то запитують: де я, це вже лікарня?
Ось, наприклад, кисневі балони, тому можемо допомагати постраждалим на пожежах або при отруєннях чадним газом», — каже лікар бригади швидкої допомоги з Ужгорода Андрій Семедій.


А ще в нових машинах з суперсучасним обладнанням самі медики відчули себе людьми. «Ви дали можливість мені, звичайному лікарю первинної ланки, який пропрацював в селі 24 роки, відчути себе людиною. Ви дали можливість користуватися сучасним автомобілем, про що я не міг мріяти навіть в самих солодких снах!» Такий лист надійшов на адресу Фонду з Луганської області від лікаря Кам'янської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Едуарда Чугая.

В рамках проєкту "200 швидких для України" медики з усіх регіонів отримали 64 медичних позашляховика, 22 неонатальних автомобіля і 114 "реанімацій на колесах". 200 спецавтомобілів дозволять лікарям рятувати більше 1 мільйона осіб щорічно.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: