Проєкт "Мирне літо" від Фонду Ріната Ахметова допомагає Лєрі подолати спогади про війну

17 серпня, 21:02
Проєкт "Мирне літо" від Фонду Ріната Ахметова допомагає Лєрі подолати спогади про війну - фото 1

Чистий аркуш і фарби — от все, що потрібно тринадцятирічній Валерії з Краматорська, аби заспокоїтися та поліпшити настрій. Малювання рятувало у складні моменти, навіть коли за вікном свистіли міни. Як діти з прифронтової зони справляються з негативними досвідом — знають наші журналісти.

Лєра малює, скільки себе пам`ятає. Перші уроки художньої майстерності відвідала у п`ятирічному віці. Відтоді із фарбами і альбомом — не розлучається.

«Можна висловити свої думки, переживання на папері, без будь-яких обмежень, рамок», — ділиться Валерія Стрельцова, учасниця проєкту "Рінат Ахметов – дітям. Мирне літо".

Саме малювання допомогло дівчині впоратись зі страхом і тривожністю — наслідками проживання у прифронтовому місті.

«Поринути у свій всесвіт, у свої думки, може, їх урізноманітнити, щоб вони були не сірими і сумними, а більш радісними — за допомогою фарб», — продовжує Лєра.

Подолати негативні емоції допомагають ще і приємні спогади. Яскрава футболка — один із таких.

Торік у межах проєкту "Мирне літо" від Фонду Ріната Ахметова Лєра відпочивала у дитячому таборі Святогірська. Вона і досі спілкується з друзями, яких там знайшла.

«Мирне літо — дітям Донбасу. Там чудові фахівці, вони з дітьми провели колосальну роботу, і просто навіть якщо порівняти до і після — різниця була помітна», — ділиться мама Валерії Юлія Стрельцова.

Цього літа через карантин відпочинок у дитячих таборах неможливий. Попри це, у Фонді Ріната Ахметова запропонували дітям із непідконтрольної території, прифронтових міст і переселенцям онлайн-формат. І не дарма!

Програма "Мирного літа" — це насамперед психологічна реабілітація. У спілкуванні з психологами діти діляться особистим, вони відкриті і готові працювати з проблемними ситуаціями.

«У зустрічах із психологами діти зможуть довірити свої хвилювання, потренуватися в техніках саморегуляції, через спеціально підібрані техніки і вправи стати впевненішими», — пояснює психолог Олена Смоляк.

Попри незвичний формат, учасники дуже активні, — кажуть вожаті онлайн-табору.

«Дітям важливе спілкування, дітям важливо, щоб вони зустрічали своїх друзів із минулих змін, бачили, як вони виросли, які в них досягнення. Робота Фонду в цьому напрямку для дітей на Донбасі — вона безцінна», — розповідає Ольга Коссе, координаторка вожатих.

День Лєри у таборі розписаний майже по хвилинах! Тепер ледве вистачає часу, аби погуляти з домашніми улюбленцями.

Поділитися: