Проєкт "Мирне літо": Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям Донбасу

19 серпня, 21:22
Проєкт "Мирне літо": Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям Донбасу - фото 1

Що найголовніше для дітей цього літа, коли вирує пандемія? Звісно — бути здоровими. А для жителів Донбасу ще і відволіктися від гучного повсякдення.

Фонд Ріната Ахметова вже шостий рік втілює проєкт "Мирне літо", який допомогає маленьким жителям сходу країни дізнатись багато нового та відпочити. Окрім розваг, дітей навчали, як уберегти життя.

Посічені стіни на будівлі — сліди, що нагадують про найстрашніші події у Мар'їнці. Софія Нартова добре знає, як не наражатися на небезпеку.

Чотирнадцятого року Нартові виїхали до Курахового. Але два роки тому повернулися.

«Хотілося вдома бути. Уже не могли витримувати це все», — ділиться жителька Мар’їнки Надія Нартова.

Але діти і досі відчувають наслідки пережитого стресу.

«Що-небудь десь упаде, і я бачу, що вони смикаються. Я сама боюся», — продовжує Надія.

Щодня діти ризикують життям на Донбасі. Як убезпечитися — розповідають на лекціях. Фонд Ріната Ахметова у межах проєкту "Мирне літо" долучив найкращих фахівців, щоби діти були обережними.

«Сьогодні в небезпечній зоні живуть понад 200 тисяч дітей. Фонд Ріната Ахметова регулярно розповідає дітям Донбасу про мінну небезпеку. Щоб діти краще засвоїли звід простих правил, інформація їм подається в ігровій формі», — пояснює Ірина Блажан, директорка програм і проєктів Фонду Ріната Ахметова.

Території у Донецькій області досі залишаються замінованими. За час бойових дій рятувальники вилучили понад сто тридцять тисяч вибухонебезпечних предметів, дослідивши двадцять п'ять тисяч гектарів землі.

«Сорок відсотків випадків із мінами і вибухонебезпечними предметами відбуваються саме з дітьми. Починати навчання і змінювати поведінку значно легше з дитячого віку», — розповідає член асоціації саперів України Сергій Чуткий.

Цьогоріч через карантинні заходи безпеки, проєкт проходить в онлайн-форматі.

Це відеозвернення Софія записала для дітей, що, як і вона, стали учасниками проєкту Фонду Ріната Ахметова. "Мирне літо" дарує малечі розваги та натхнення, попри велику відстань. Софії дуже допомагає робота із психологом.

«Коли малюю, мені легше стає. Або розповідаю щось їй», — ділиться жителька Мар’їнки Софія Нартова.
«Чомусь новенькому їх вчать. Думаю, винесуть корисну інформацію з цього табору», — розповідає Надія Нартова.

Шість років тому Фонд Ріната Ахметова почав реалізовувати унікальний проєкт "Рінат Ахметов — Дітям. Мирне літо". Від 2015-го року його учасниками стали близько чотирьох із половиною тисяч школярів. А цьогоріч — уже понад вісімдесят дітей.

«Я дуже вдячна Рінату Ахметову за те, що взагалі допомагає всім. Табір цей влаштував. Дуже хороша людина», — дякує Софія Нартова.

 

Поділитися: