Проєкт Фонду Ріната Ахметова "Голоси Мирних": історія Ольги Османової

08 квітня, 23:52
Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Ольга Османова змінила професію, пішовши із торгівлі у медики через війну на батьківщині. Жінка влаштувалася на роботу до лікарні, де катастрофічно не вистачало молодшого медперсоналу.

Війна змінила і Ольгу, і її дітей. Вона не може забути, як заспокоювала синів під час обстрілів. Жінка пригадує, що найважче було — у бомбосховищі.

Її молодший син Тимур і досі не оговтався після випробувань 2014-го. Йому вже одинадцять, але хлопець все ще боїться спати на самоті.

Поділитися спогадами та розповісти про пережите — важливо, аби відчути полегшення, каже Ольга.

Для того, щоби зберегти історії мирних жителів, які постраждали від бойових дій на Донбасі, Фонд Ріната Ахметова реалізує проєкт — Музей "Голоси Мирних". Він стане вікном, у яке може зазирнути світова спільнота, аби дізнатися, що сталося з мільйонами простих людей.

«Ми у Фонді Ріната Ахметова віримо в те, що історії кожного Мирного повинні бути розказані. Саме через поширення цих історій у всьому світі ми можемо розповісти про жахи війни, про те, якого болю, та драми зазнає мирне населення під час збройних конфліктів. Тим самим можна зробити свій внесок у те, щоб таких конфліктів було якомога менше», — каже член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

До 2025-го року Фонд планує зібрати сто тисяч свідчень. Поділитися своєю історією на сайті Музею можна вже зараз.

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: