Протестний рух Білорусі привітав Україну із Днем Незалежності

Протестний рух Білорусі привітав Україну із Днем Незалежності - фото 1

Автори Telegram-каналу "NEXTA Live" подякували українцям за підтримку та солідарність.

А також побажали процвітання миру і благополуччя на нашій землі.

Перед цим по всій Білорусі знову відбулися масові акції протесту. 21–23 серпня люди виходили на вулиці Бобруйська, Молодечно, Гомеля, Вітебська, Гродно, Фаніполя, Браслава, Мяделю, Дзержинська, Дятлово, Бресту, Радошковічей та Житковичей, Мар'їної Горки, Солігорська, Жодіно, Пружан, Могильова, Єлізово, Пінська, Новополоцьку, Ліди, Жлобіно, Барановичів, Мостів, Глибокого, Калінковичей, Вовковиська, Жабінки, Світлогорська, Орші, Білоозерська, Сморгоні, Новогрудку, Полоцька, Березівки, Вілейки і Мінська. У столиці Білорусі пройшов анонсований раніше "Марш нової Білорусі". За приблизними оцінками, в ньому взяло участь більше 202 тисяч осіб.

Протестний Мінськ, 23 серпня 2020 року

Протести в Калінковичах, Жабінці, Гродно и Солігорську

Під час демонстрації, один з інформаційних рупорів протесту, Telegram-канал "NEXTA Live", закликав учасників пройти повз Палац незалежності, який є резиденцією Лукашенка. Але, при наближенні мітингувальників до Палацу, його околиці були повністю оточені білоруськими силовиками. Сам же Лукашенко і його син Микола покинули Палац незалежності на вертольоті. При обльоті міста Олександр Лукашенко вкотре назвав демонстрантів щурами. Потім Лукашенко разом із сином повернулися до Палацу, де були зафільмовані з автоматичною зброєю в руках. А Микола Лукашенко був ще й в касці та бронежилеті.


Також за минулі кілька днів громадян Білорусі закликали до "тихого опору диктатурі" Лукашенка. Комплекс заходів складався з декількох пунктів: 1) зняття коштів із банківських депозитів (перш за все валютних), оскільки вони використовуються білоруської владою для фінансування силових органів; 2) купівля валюти; 3) ігнорування квитанцій за житлово-комунальні послуги; 4) обмеження покупок підакцизних товарів; 5) затримки виплати податків і оплат поставок держпідприємствам; 5) бойкот продукції білоруських держпідприємств; 6) затримка оплати поставлених держпідприємствами товарів. Вплив подібних закликів на білоруську економіку достоменно невідомий, але в Білорусі фіксується знецінення національної валюти.
Ще після вчорашнього мітингу в Мінську Координаційна рада зробила програмну заяву щодо ситуації в Білорусі. Вона складалася з низки вимог і заяв: 1) КР визнав Світлану Тихановську обраним Президентом Білорусі; 2) Координаційна рада продовжує вимагати відставки Лукашенка ("кожна хвилина його знаходження при владі завдає величезних збитків для економіки, системи фінансів і створює проблеми для роботи підприємств"); 3) КР закликав співробітників міліції і всіх чиновників перейти на бік протестувальників, обіцяючи при цьому підтримку; 4) Координаційна рада закликала всіх робітників приєднатися до безстрокового страйку; 5) КР розпочинає процедуру відкликання всіх депутатів Палати представників (нижня палата білоруського Парламенту, — прим. ред.), які не висловлюють своєї думки і позиції щодо ситуації в державі; 6) Координаційна рада ініціює процедуру відкликання всіх депутатів місцевих рад; 7) КР вимагає перевиборів ,Президента, Парламенту і місцевих рад; 8) Координаційна рада закликає владу "не ділити білорусів ні на біло-червоно-білих і на червоно-зелених, ні на білоруськомовних і російськомовних".
Далі стало відомо про те, що британська ІТ-компанія "Godel Technologies" перевела своїх білоруських співробітників на невизначений термін до України. Як повідомляє структура, можливі і наступні трансфери співробітників — усе буде залежати від розвитку подій у Білорусі.
Стало відомо про ще одну смерть серед мітингувальників. 22 серпня в лісопарку на мінській вулиці Парниковій був знайдений повішеним футбольний фанат із Молодечно — Микита Кривцов. Він зник після акцій протесту 12 серпня.
А також продовжилися затримання і спроби влади протидіяти демонстраціям. Імовірно, були затримані члени страйкому ВАТ "Білоруськалій" Алєся і Володимир Логінови. Знову затримали Владислава Соколовського г звукорежисера, який увімкнув пісню Віктора Цоя "Перемен!" на провладному заході в Мінську 6 серпня. У Пскові затримали колишнього співробітника Слідчого комітету, який в один із протестних днів написав заяву про звільнення з органів і на своїй сторінці в Instagram закликав "вигнати" Олександра Лукашенка з Білорусі. І в Мінську були затримані керівники Координаційної ради Ольга Ковалькова і Сергій Дилевський. Їх звинуватили в організації "несанкціонованого масового заходу" 23 серпня в білоруської столиці. І на завершення — Лукашенко доручив закрити всі страйкуючі підприємства та звільнити зі шкіл страйкуючих вчителів, а також віддав наказ Комітету держбезпеки придушити протести в Гродно.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама