У Білорусі проходять акції протесту

18 серпня, 11:01
У Білорусі проходять акції протесту - фото 1

17 серпня по всій країні продовжилися демонстрації і страйки на підприємствах.

До останнього виду протесту також вдалися співробітники Мінського автомобільного заводу, Будтресту № 35, Новополоцького нафтопереробного заводу, "Беленергомережі", ТЕЦ-4, патологоанатомічного бюро в Мінську, Мінського моторного заводу, "Бєлавіа", заводу-виробника побутової техніки "Атлант", Слуцького цукрового заводу і машинобудівного підприємства "КОМПО".

Білоруський металургійний завод, Слуцький цукровий завод і Новополоцький нафтопереробний завод (джерело фото — Telegram-канал "NEXTA Live")

Також на вулиці знову вийшли жителі Вітебська, Орші, Постави, Гомеля, Солігорська, Бресту, Борисова, Вовковиська, Пружан, Могильова, Кобріна, Ошмян, Новогрудку, Новополоцька, Белинічив, Гродно, Слуцька, Полоцька, Бобруйська, Жодіно, Світлогорська, Скірматово, Свіслочи, Калинковичей, Докшицей і Мінська.
У столиці Білорусі пройшов "Марш визволення". Його учасники вимагали випустити всіх затриманих на попередніх акціях протесту. Особливо з "центру ізоляції правопорушників" у 1-му провулку Окрестіна, де були зафіксовані побиття та інші знущання. Але їм це не вдалося і у протестувальникыв навіть виник конфлікт із волонтерами, що чергують під ЦІП. Ті перегородили учасникам демонстрації дорогу через те, що мітинг під стінами "центру ізоляції правопорушників" нібито може спровокувати ескалацію насильства над громадянами, які там знаходяться, і розгін наметового табору волонтерів. Конфлікт вдалося швидко владнати. До обіду сьогодні має вийти спільна заява авторського колективу Telegram-каналу "NEXTA Live" і волонтерів ЦІП на Окрестіна.

Гомель, Солігорськ, Кобрін та Мінськ

Ще варто згадати активізацію Європейського союзу щодо білоруського питання. Рада ЄС сьогодні проведе екстрений відеосамміт, під час якого лідери країн обговорять, яку додаткову допомогу вони можуть надати Білорусі. Як можливі варіантів обговорюється створення фонду допомоги жертвам репресій, фінансування проєктів на підтримку медійного плюралізму, консультування з питань реформи правоохоронних органів, розширення студентського обміну, а також полегшення доступу білорусів до ринку праці об'єднаної Європи. А лідери провідних політичних груп Європарламенту не визнали Олександра Лукашенка як переобраного Президента Білорусі, оголосили білоруського політика персоною нон грата в ЄС, засудили насильство і тортури щодо демонстрантів у містах Білорусі і закликали провести в країні повторні президентські вибори.

Нагадаємо, раніше у Дніпрі пройшла акція солідарності з протестуючими білорусами.

Також Україна відкликала посла в Білорусі на консультації до Києва. Про це вчора заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

А ще ми писали про події в Білорусі 16-го та початку 17 серпня. Цими днями по всій країні пройшли масові акції протесту і розпочався загальнонаціональний страйк.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: