Прорив у науці: ВООЗ схвалила першу вакцину проти малярії для дітей

Прорив у науці: ВООЗ схвалила першу вакцину проти малярії для дітей - фото 1

Щорічно понад 260 тисяч дітей в Африці гинуть через малярію. Але все може змінитись через схвалення ВООЗ першої вакцини проти цієї інфекції для дітей.

Mosquirix — перший ліцензований препарат проти малярії.

ВООЗ схвалила вакцину Mosquirix проти інфекції, базуючись на результатах пілотної програми, яка проходила у Кенії, Гані та Малаві. Протягом трьох років, починаючи з 2019 року, там вакцинували понад 800 тисяч дітей, повідомили на сайті організації.

«Це історичний момент. Довгоочікувана вакцина проти малярії для дітей — це прорив у науці. Використання цієї вакцини разом із наявними засобами профілактики може щорічно рятувати десятки тисяч молодих життів», — сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Науковці працювали над препаратом близько 30 років. Але як пише The Guardian, Mosquirix ефективна лише частково. У 39% випадків вона захищає від інфекції й у 29% — запобігає важкому перебігу захворювання серед маленьких дітей протягом чотирьох років. Проте дослідники з Лондону довели, що якщо використовувати вакцину Mosquirix водночас з профілактичними препаратами — рівень захворюваності на малярію в Африці можна скоротити на 70%.

Зазначається, що малярія — основна причина дитячих хвороб і смертей в країнах Африки, що знаходяться південніше Сахари.

Реклама

Раніше ми писали, що в Україні у півторарічної дитини з Рівненської області стався параліч внаслідок захворювання поліомієлітом. До цього батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.
Через це в Рівненській області почала працювати команда епідеміологів та вірусологів. Вони займаються пошуком контактних осіб, збором та аналізом їхніх біоматеріалів, детальним вивченням обставин справи тощо.

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама