Прокуратура Польщі затримала вісьмох імовірно причетних до смерті українця

Дмитро Никифоренко. Фото: Gazeta Wyborcza - фото 1
Дмитро Никифоренко. Фото: Gazeta Wyborcza

30 липня у Вроцлаві помер 25-річний українець Дмитро Никифоренко. Вчора, 7 жовтня, Окружна прокуратура у Щеціні затримала вісьмох людей причетних до смерті чоловіка.

Учора, 7 жовтня, польська прокуратура затримала у Щеціні вісьмох людей, причетних до справи про побиття 25-річного громадянина України Дмитра Никифоренка. Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на прокурора Окружної прокуратури у Щеціні Еву Обарек.

30 липня у Вроцлаві помер 25-річний українець Дмитро Никифоренко. Згідно з інформацією, наданою польськими ЗМІ, хлопця затримали поліцейські, коли той повертався додому на автобусі. За словами правоохоронців, чоловік був нібито на підпитку і напав на одного з копів, через що їм довелося застосувати до українця силу, газ і кайданки. Його затримали і доправили до витверезника, де почали катувати.
Польська "Gazeta Wyborcza" опублікувала відеозаписи, на яких видно деталі загибелі українця. На кадрах показано, що чоловіка били і душили, хоча той поводився неагресивно.

Копи ставали йому на горло, били кулаками і кийком, прив’язавши до ліжка. Також до Дмитра застосовували сльозогінний газ.

Усе це тривало пів години, потім українець помер. Лікар, якого викликали на місце, реанімувати затриманого не зміг. Він помер 30 липня о 23:53. Чоловіка поховали на рідній Вінниччині у середині серпня.

У вечір четверга чотирьох копів, причетних до катувань, затримала Окружна прокуратура в Щеціні; ким є інші чотири чоловіки — прокурор не повідомляє.

«Наразі можу підтвердити, що за наказом Окружної прокуратури в Щецині у справі громадянина України затримано вісьмох осіб. Четверо із затриманих на час трагічної події були поліцейськими», — повідомила Обарек.

Також вона підкреслила, що підозрювані затримані на 48 годин. Після проведення слідчих дій буде прийнято рішення щодо арешту.

За неофіційною інформацією польского видання "Gazeta Wyborcza", інші чотири — лікар витверезника у якому катували українця, та троє працівників цього закладу. За непідтвердженими даними, двох з них уже звільнено.

Підозрюваних до справи Никифоренка затримали у місцях їх проживання. Завтра очікується повідомлення їм про звинувачення.

Реклама

Реклама