Програмісти відзначають професійне свято

Програмісти відзначають професійне свято - фото 1

Заплатити за піцу годинником, запрограмувати каво-машину, чи підрахувати калорії в капучіно. Все це і навіть більше, вміють – програмісти. Вони сьогодні відзначають своє професійне свято.

Щороку цей фах стає дедалі популярнішим, кажуть спеціалісти. Усе це завдяки високим доходам та віддаленій роботі. Утім є і багато підводних каменів.

Максим — тестувальник і щодня по 12 годин випробовує, як працює код. Каже, іноді один продукт доводиться перевіряти до пів сотні разів. Аби бути ефективним і не вигорати — навчився правильно планувати свій час.

«Це як раз навик, який потрібно розвивати, щоб вміти розділяти роботу й особисте життя. Якщо все грамотно у тебе розплановано з самого ранку, то ти розумієш список завдань на сьогодні. І що, наприклад, там до 6 години ти закінчиш і після 6 починається твій особистий час», — розповів тестувальник Максим Антіпов.

А от Ілля мало не живе на роботі. Він і керує стартапом, і сам кодує програму для розумних милиць. Каже, бути програмістом і мати багато вільного часу – непоєднувані речі!

«Встаю о 6:30 ранку, пробіжка та вже в 8 я на роботі. О 8:30 у нас дейлі, коли ми збираємося з командою. У нас команда в різних країнах знаходиться, в Берліні, в Штральзунд, в Києві, в Житомирі, в Чикаго. О сьомій вечора у мене закінчується робочий день в Україні і починається другий робочий день в США, який триває приблизно до 11:30 вечора. Після чого я вмираю і намагаюся відновитися до наступної пробіжки», — розповідає співкерівник стартапу Ілля Попов.

Та коли світ скувала пандемія, ІТ-сфера — єдина, яка не занепала, а навпаки — почала розвиватися швидше, кажуть рекрутери. За останній рік попит на цю професію зріс на 50%. І кодерам готові платити від трьохсот доларів до 10 тисяч.

«В цілому ринок зараз дуже перегрітий всього айті і всіх фахівців. Кількість вакансій набагато вище, ніж кількість людей які шукають роботу. І знайти роботу дуже просто. Найчастіше всі вибирають айті, виключно через високий рівня зарплати. Судячи з тенденції, по тренду, то затребуваність айті буде тільки рости. Тому, що весь світ діджіталізується, все автоматизується», — розповів керівник стартапу, рекрутер Дмитро Савенков.

А от психологи попереджають, за високі доходи доведеться заплатити — власними нервами. За програмістами по п’ятах ідуть безсоння та вигорання. Бо постійні дедлайни, стрес та відсутність відпочинку призводять до психічних розладів.

«Це буквально — ослабленість, виснаження нервової системи. Це емоційне вигорання і так далі. Проблеми, які виникають в цій сфері через емоційне вигоряння можуть посилюватися. І посилюватися дуже сильно. Саме це не пройде, це не тимчасові проблеми в спілкуванні, це не тимчасова втома, це не тимчасове безсоння. Це на жаль симптоми того, що необхідно шукати допомоги. Це не соромно. Тільки сильні люди про неї просять», — сказав психолог Максим Реуцький.

І додають, усе більше програмістів, заробивши певний капітал, за кілька років кидають роботу й переходять у дауншифтінг, тобто обирають для себе більш спокійне життя. Деякі, наприклад, взагалі стають фермерами.

Аби не згоріти на роботі і не втрапити у капкан залежностей, фахівці радять робити кількахвилинні перерви протягом дня. А ще відпочивати на природі, знайти собі хобі, чітко планувати графік праці та відпочинку і не цуратися відпусток.

Реклама

Реклама