Програма іпотечного кредитування "Доступне житло" буде розширена, — Кирило Тимошенко

15 квітня, 17:27
Програма іпотечного кредитування "Доступне житло" буде розширена, — Кирило Тимошенко - фото 1

Ухвалений депутатами законопроєкт дозволяє впровадити фінансово-кредитні механізми для забезпечення громадян України житлом і взятися до належної реалізації програми доступного житла.

У Верховній Раді підтримали законопроєкт № 5308, що дозволяє найближчим часом видати близько 8 000 іпотечних кредитів і передати у фінансовий лізинг 12 000 квартир. “За" нього проголосували 263 народних депутатів. Про це повідомляє у Facebook "Укрфінжитло", чиїм обов'язком є виконання програми "Доступне житло".

«Це другий етап впровадження президентської ініціативи для забезпечення громадян України доступним житлом. Незабаром ми суттєво масштабуємо наявну програму іпотеки під 7%, забезпечивши розвиток ринку іпотечного кредитування», — прокоментував Тимошенко прийнятий Радою законопроєкт №5308 «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік"».

Ухвалений депутатами законопроєкт дозволяє впровадити фінансово-кредитні механізми для забезпечення громадян України житлом і взятися до належної реалізації програми доступного житла.

Заступник голови ОП нагадав, що, згідно з програмою доступного іпотечного кредитування, громадянам України надається можливість отримати кредит для придбання житла під фіксовані 7% річних на термін до 30 років із першим внеском 20%.

«Також у межах програми буде використаний новий фінансово-кредитний механізм лізингу житла. Купити житло в лізинг під 5% річних зможуть сотні сімей медиків, військовослужбовців, педагогів, поліцейських і рятувальників», — додав Тимошенко.

Безпосередньо забезпечувати реалізацію президентської програми буде створене в 2020 році ЗАТ "Укрфінжитло".

«Сотні тисяч громадян потребують покращення житлових умов, але за наявних обставин більшість із них не може собі дозволити придбати житло. У всіх розвинених країнах світу функціонують подібні масштабні державні програми», — сказав генеральний директор ЗАТ "Укрфінжитло" Василь Шкураков.

"Укрфінжитло" також нагадує, що в січні уряд затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7%, а вже в березні були підписані перші іпотечні договори.

Поділитися: