Програма Free Student: все що потрібно знати про освіту в Словаччині

Програма Free Student: все що потрібно знати про освіту в Словаччині - фото 1

Вони можуть вільно подорожувати країною і насолоджуватися пейзажами. Мешкати у затишних гуртожитках із гарними краєвидами. І потрапити до десяти відсотків щасливчиків, які отримують стипендію.

Безкоштовна освіта за кордоном — можлива. Українців запрошують до університетів Словаччини. Познайомити зі студентським життям готові у програмі Free Student. Для цього провели зустріч у Дніпрі з батьками та абітурієнтами.

«Наші мовні курси розраховані на чотири місяці. І за ці чотири місяці, якщо дитина вчить, цього рівня достатньо, щоб розпочати потім навчання у республіці Словаччина», — пояснює кураторка програми Free Student у східному регіоні Ірина Байрак.

Освіта безкоштовна, бо країні потрібні молоді спеціалісти. І охочих поїхати до Словаччини — чимало.

«Важливо, що після закінчення університету студенти не зобов'язані десь відпрацьовувати або залишитися в країні. Вони можуть вільно виїхати на захід, як багато студентів роблять, тому що наші випускники працюють і в Чехії, і в Німеччині, і в Австрії. І також багато хто повертається в Україну», — коментує координатор програми Free Student у Словаччині Богдан Тока.
«Вони мають європейський диплом, державний диплом, тобто він визнається у всій Європі. Америка, Канада, Австралія — всі країни. Словаки мають підписані договори про просте визнання цих дипломів», — пояснює голова словацько-українського культурно-освітнього товариства Free Student Роман Фрич.

Студенти навчаються чотири дні на тиждень. Паралельно можуть працювати. Заробляють до дев'яти євро на годину. А згодом знаходять роботу на повний день.

«Знаходять собі роботу десь на третьому курсі. Вже при написанні перших робіт — це бакалаврські роботи», — коментує доцент Кошицького державного технічного університету Михайло Балог.

Програма Free Student уже сім років допомагає українським абітурієнтам вступити до вишів Словаччини й отримати європейський диплом.

Реклама

Наталія Богиня
Наталія Богиня Кореспондентка, ведуча програми «Деталі». Працюю на телеканалі з 2018-го. Це моє перше місце роботи. Починала свій шлях журналістом на сайті 34.ua. Через півроку зрозуміла, що хочу спробувати себе на телебаченні. Обожнюю свою роботу, бо тут я вперше політала на літаку, спробувала каякінг, спустилася до шахти. А ще - полюбляю їздити на зйомки по області.

Реклама