Приморська районна лікарня отримала 3 апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

30 жовтня, 18:50
Приморська районна лікарня отримала 3 апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - фото 1

Цей медзаклад, який розташований у Запорізькій області, зарезервований для боротьби з COVID-19.

Діагностична палата розташована ще у чистій зоні. Брудна – далі. Так медики позначають між собою робочу територію. За час пандемії коронавірусу Приморська лікарня ще не приймала пацієнтів з COVID-19. Але медики розуміють: до години пік залишилося недовго. За останній місяць кількість хворих в області побільшала вдвічі.

«Навантаження, звичайно, ляже на плечі всієї лікарні. І нас в першу чергу це торкнеться», - каже лікар-анестезіолог Олена Шидерова.


А поки що робота триває у звичному режимі. Хоча і без коронавірусу, складних випадків вистачає.

«Хворі поступають в комах, з отруєннями, травмами», - продовжує Олена Шидерова.


Для майбутніх пацієнтів з коронавірусом підготували 38 ліжок.

«Паралельно готуємося на випадок коронавірусної інфекції. Будемо приймати.
Закривається повністю лікарня, будемо працювати на коронавірусну інфекцію», - заявив головний лікар Приморської районної лікарні Євген Гогунський.


З хворими на SARS-CoV-2/COVID-19 працюватимуть чотири бригади екстреної допомоги.

«Чотири бригади, які безпосередньо братимуть участь, - 48 осіб. А буде задіяно 77 осіб», – каже головний лікар.


Але пацієнти на штучній вентиляції легень є і зараз. Щоправда, пристрої у лікарні низького класу, з терміном роботи понад десять років. Останнім часом їх ремонтують дедалі частіше. Фонд Ріната Ахметова і компанія “ДТЕК” передали три сучасні апарати ШВЛ Приморській лікарні.

«Я думаю, це буде хороша підтримка в лікуванні хворих, які потребують комплексного лікування. Ці апарати захистять хворих, я думаю, на сто відсотків», - розмірковує Євген Гогунський.


Заступниця голови Приморської РДА Ганна Саламатіна подякувала Фонду Ріната Ахметова за допомогу району:

– Хочеться сьогодні лише подякувати. Сказати про те, що ця допомога, ці апарати ШВЛ, які сьогодні надані Фондом Ріната Ахметова - є запорукою життя людей в Приморському районі.


Висококласне реанімаційне обладнання надходить до державних лікарень партіями. Загалом медзаклади отримають від Фонду понад 200 апаратів штучної вентиляції легенів.

«У лютому цього року за особистим рішенням Ріната Ахметова було виділено 300 мільйонів гривень для допомоги національній системі охорони здоров'я. Були придбані апарати штучної вентиляції легенів, експрес-тести на коронавірус, а також засоби індивідуального захисту для медиків», - заявив директор Приморської вітроелектростанції Артем Попов.


Пристрої відразу встановлюють у палатах. Анестезіолог Олена Шидерова каже, раніше у лікарні не було апаратів ШВЛ з неінвазивною функцією вентиляції легень. А тепер є.

Поділитися: