При здорожчанні газу влада має розширити програму субсидій, — Арсеній Яценюк

22 січня, 13:21
При здорожчанні газу влада має розширити програму субсидій, — Арсеній Яценюк - фото 1

Прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк публічно заявив, що в умовах зростання ціни на газ держава повинна розширити інститут субсидій, передбачити можливість прямої дотації, направити перевірку АМКУ до постачальників і використати можливості «Нафтогазу».

Політик порівняв ситуацію, яка склалася в Україні з досвідом минулого, а саме з СРСР:

«Така економіка була в Радянському Союзі, тому СРСР впав, а на полицях нічого не було».

Тому влада повинна розширювати інститут субсидій, а також необхідно передбачити можливість прямої дотації тим категоріям громадян, які не в стані заплатити у зв’язку з різким зростанням цін. А Антимонопольний комітет повинен невідкладно перевірити всі облгази і постачальників газу, щоб з’ясувати, чи тариф справедливий, «чи тариф економічно обґрунтований чи олігархічно обґрунтований», наголосив Арсеній Яценюк.

Політик вважає ефективним підходом закупівлю газу у літній період, щоб продавати його узимку, збалансувавши ціну і запропонувавши конкурентну ціну для громадян.

«Якщо ви поставите обмеження, ми дійдемо до тієї ситуації, що у нас не буде продукту, не буде газу власного видобутку. У нас не буде нашої енергетичної незалежності. Повинна бути справедливість. Людина, якій складно заплатити, отримує пряму допомогу від держави, якщо ціни виросли. Якщо світові ціни впали, тоді держава повинна забезпечити і зменшення цін на внутрішньому ринку», —прокоментував політик ситуацію щодо не підтримки ринкової реформи і впровадження обмеження ціни на газ.
Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор
Поділитися: