Президент Зеленський внесе законопроєкт про ув’язнення за брехню у декларації

27 січня, 16:57
Президент Зеленський внесе законопроєкт про ув’язнення за брехню у декларації - фото 1

Глава держави підписав указ про введення у дію рішення РНБО України з відповідною рекомендацією.Схвалений Радою нацбезпеки та оборони документ пропонує внести зміни до статті 366-2 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.
Зміни передбачають, що умисне внесення недостовірної інформації до декларації, яка відрізняється від правдивої на суму від 500 до 2 тисяч прожиткових мінімумів для працездатних осіб, каратиметься штрафом від 3 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до двох років (із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років після звільнення).

Якщо чиновник внесе у свою декларацію фейкові відомості, що відрізняються від достовірних на суму понад 2 тисячі прожиткових мінімумів, то для таких людей пропонується чотири види покарання — це штраф від 4 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк (із позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років після звільнення). Також законопроєктом пропонується внести зміни до статті 366-3 (неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) Кримінального кодексу України.

Якщо документ буде прийнятий Парламентом — за умисне неподання декларації будуть карати штрафом від 2,5 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років (із позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років після звільнення).

Нагадаємо, раніше ми розповідали про реакцію громадськості та Президента Зеленського на скандальне рішення КСУ про електронне декларування та НАЗК.

Також Зеленський відсторонив Олександра Тупицького від посади судді КСУ на 2 місяці. Відповідний указ Президент України підписав під час засідання РНБО 29 грудня 2020 року.

А ще голова КСУ Тупицький отримав вже друге повідомлення про підозру.

Джерело: Офіс президента України
Поділитися: