Президент ветував закон, що послаблює відповідальність за неправдиве декларування

Президент ветував закон, що послаблює відповідальність за неправдиве декларування - фото 1

Президент Володимир Зеленський повернув закон про відповідальність за неправдиве декларування зі своїми пропозиціями до Верховної Ради.

Зеленський ініціював проєкт закону для відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за неправдиве декларування. Парламент ухвалив цей закон ще 3 червня 2021 року. Про це повідомляють на сайті Президента України.

Реклама

Але під час розгляду документа депутати внесли зміни. Вони зазначили, що рухоме й нерухоме майно, яке перебуває у володінні або користуванні членів сім'ї декларанта, може бути записане у декларацію тільки в тому випадку, коли члени сім'ї подали відповідну інформацію. Таким чином, декларанта можна притягнути до кримінальної відповідальності лише за неправдиве декларування об’єктів, про які йому надали відомості члени родини.

Це дає можливість недобросовісним декларантам не зазначати у своїх деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, пояснюючи це тим, що члени їхньої сім’ї нібито не надали їм відповідної інформації про це майно.

Враховуючи це, президент повернув закон до парламенту.

«Кримінальна відповідальність за неправдиве декларування відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі», – зазначив Зеленський.

Зазначимо, що запровадження системи електронного декларування було вимогою Європейського Союзу для встановлення безвізового режиму з Україною. Венеціанська комісія у своєму висновку від 5 травня 2021 року повністю підтримала ініційовані президентом зміни щодо встановлення покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням, та не висловила жодних зауважень.

Раніше ми писали про те, що Володимир Зеленський запропонував відкривати кінотеатри на території вокзалів.

Реклама