Премія за знання: у Підгородному платитимуть за високі бали із ЗНО

Гроші в обмін на високі бали. У Підгородному вигадали, як мотивувати школярів краще готуватися до випускних іспитів. За хороші результати зовнішнього тестування їм виплачуватимуть премії. Таку ініціативу ухвалили на сесії міської ради.

15 тисяч гривень за знання. У Підгородному школярів мотивуватимуть грошима. За хороші результати ЗНО вони отримають премії. Так стимулюють учнів готуватись до іспитів.

Зараз у другому ліцеї — два одинадцяті класи. Зазвичай ЗНО випускники цього навчального закладу складають добре, каже директорка Світлана Анатоліївна.

«За останні п’ять років наша школа входить у 100 найкращих шкіл області із 515 за результатами ЗНО. У дітей і так є стимул для того, аби вступити на бюджет, не за батьківські кошти. Але це ще стимулює свої карманні гроші мати», — коментує директорка ліцею № 2 Світлана Каліберда.

Розмір премій стартує від тисячі гривень. Їх виплачують за кожний предмет окремо. Максимальна винагорода — 15 тисяч за найвищий бал. Розпоряджатися сумою учні зможуть на власний розсуд. Виплачувати кошти почнуть з цього літа. Ухвалити таке рішення раніше у Підгородному не могли, бо тільки з минулого року громада почала керувати шкільною освітою, розповів міський голова Андрій Горб.

«Ми, звичайно, забезпечили повністю це положення коштами. Пів мільйона поки що заклали. Готівкою ми не можемо. Це бюджетні кошти. Тобто це буде відкриватися рахунок», — розповідає міський голова Підгородного Андрій Горб.

Преміюватимуть не лише учнів, а й учителів. Та поки що тільки викладачів із двох предметів.

«Якраз ми звернули увагу на проблемний предмет, який завалили минулого року багато дітей. Це математика і англійська мова», — коментує міський голова Підгородного Андрій Горб.

Вчителі математики і англійської мови при досягненні таких показників, коли половина класу здає на 150 балів — вони отримують грошову винагороду у розмірі 50 тисяч гривень. Якщо 70% класу складе на 150 балів — то 70 тисяч гривень.

Перший іспит ЗНО цьогоріч заплановано на середину травня. А основна сесія тестування закінчиться 17 червня.

Реклама

Андрій Замковий
Андрій Замковий Редактор Випускник журфаку ДНУ ім. Олеся Гончара. В ЗМІ працюю вже більше п’яти років. Починав із газетних публікацій, потім був редактором сайту новин. Із березня 2020-го — кореспондент “Деталей”. Люблю знімати сюжети про спорт, автомобілі та цікавих людей.

Реклама