Україна змінила правила в'їзду з африканських країн

Україна змінила правила в'їзду з африканських країн - фото 1

Через новий штам коронавірусу "Омікрон" правила в'їзду в Україну змінилися.

Українці, які перебували в країнах, де виявлено коронавірус штаму "Омікрон", мають пройти самоізоляцію після повернення в Україну. Про це повідомляє "Сьогодні".

Зазначено, що 14-денну самоізоляцію повинні пройти ті мандрівники, які були у цих країнах понад 7 днів:

  1. Південно-Африканська Республіка;
  2. Республіка Ботсвана;
  3. Зімбабве;
  4. Намібія;
  5. Королівство Лесото;
  6. Королівство Есватині (колишній Свазіленд);
  7. Республіка Мозамбік.


Відомо, що перші випадки інфікування новим штамом було зафіксовано у молодих людей.

Нагадуємо, новий штам коронавірусу "Омікрон" ще не виявили в Україні. Про це повідомив 29 листопада голова МОЗ Віктор Ляшко. Про новий штам стало відомо 24 листопада. Перед тим фіксувалося зростання випадків COVID-19 останніми тижнями в Ботсвані та Південній Африці.

Однак поки не відомо, чи викликає цей штам тяжчий перебіг хвороби. Для розуміння цих особливостей після інфікування "Омікроном" потрібен час – від кількох днів до кількох тижнів.

В свою чергу, Дніпропетровська область залишається у "червоній" зоні. Тим паче, про вихід із неї говорити ще зарано.

Також 34.ua нагадує, які обмеження є в "червоній" зоні. Так, перевозити між регіонами можуть пасажирів тільки із "зеленими" COVID-сертифікатами, довідкою, що вже перехворіли (з дня одужання має пройти не більше шести місяців), або негативним тестом на коронавірус терміном до 72 годин. У міському транспорті Дніпра перевозять усіх пасажирів незалежно від того, вакциновані вони чи ні. Головне, щоб кількість пасажирів у салоні не перевищувала кількість місць для сидіння. Також пасажири та водії не повинні забувати про масковий режим. До закладів (ТРЦ, кіно, ресторани, кафе) також можна потрапити лише із сертифікатом вакцинації, негативним ПЛР-тестом терміном до 72 годин або довідкою, що вже перехворіли (від дня одужання має пройти не більше шести місяців).

Реклама

Реклама