Працювати так, щоб війна була коротшою – наш пріоритет – Зеленський

Працювати так, щоб війна була коротшою – наш пріоритет – Зеленський - фото 1

У новому зверненні Президент України повідомив про втрати з боку ворога, необхідність у злагодженні роботі на перемогу, та деокупації територій в Україні.

Незламний народе нашої найпрекраснішої країни! Наші захисники, наші захисниці!

Сьогодні можемо відзвітувати про 200-й збитий російський військовий літак. Стільки авіації Росія не втрачала у жодній війні за десятки років. А ще Росія втратила майже 27 тисяч солдатів, і багато з них – молоді строковики.

І заради чого це все? Щоб у тимчасово окупованому Генічеську ще трохи постояв памʼятник Леніну? Жодного іншого результату в Росії немає.

Насправді ніхто сьогодні не може передбачити, як довго триватиме ця війна. Саме в цьому наш пріоритет – кожного дня працювати так, щоб війна була коротшою. Однак це залежить, на жаль, не тільки від наших людей, які й так викладаються по максимуму. Це залежить і від європейських країн, від країн усього вільного світу.

Я вдячний усім, хто працює на посилення санкцій проти Росії й на збільшення оборонної та фінансової підтримки для нас. Саме це – єдиний рецепт захисту свободи в умовах вторгнення Росії. Світ уже визнав, що блокада Росією наших портів і ця війна провокують масштабну продовольчу кризу. Російські посадовці ще й відверто погрожують світу тим, що в десятках держав буде голод. А якими можуть бути наслідки такого голоду? До якої політичної нестабільності й до яких міграційних потоків це призведе?

Ось на які питання потрібно відповідати тим, хто гальмує санкційні пакети проти Росії або намагається відкласти надання допомоги Україні. Кожен день війни – це посилення глобальних загроз, це нові можливості Росії провокувати нестабільність в інших регіонах світу. І це нові втрачені життя в Україні: українців, які віддають найдорожче, щоб вільно жити могли всі. Я підкреслюю це: всі, зокрема й у тих країнах, де досі знаходять час посперечатися замість того, щоб максимально вкладатися в допомогу.

Тому тиску на Росію потрібно значно більше. Продовжуємо відновлення деокупованих територій України. Станом на сьогодні деокуповано вже 1015 населених пунктів. Повертаємо туди електрику, водопостачання, звʼязок, транспорт, соціальні послуги.

Поступове звільнення Харківщини доводить, що ми нікого не залишимо ворогу. Не припиняємо намагань врятувати з Маріуполя та «Азовсталі» всіх наших людей. Наразі тривають дуже складні перемовини про наступний етап евакуаційної місії –вивезення важкопоранених, медиків. Звичайно, робимо все, щоб евакуювати й усіх інших. Вже залучили для відповідних переговорів усіх у світі, хто може бути найбільш впливовими посередниками.

Вже 37 іноземних представництв відновили свою роботу в Києві. І я вдячний усім з них, бо це – 37 доказів того, що Україна стоїть міцно та має перспективи на відміну від Російської Федерації. Варто повертатися до роботи й усьому українському бізнесу, який ще не відновив діяльність, хоча може це зробити на безпечній території. Забезпечувати робочі місця та підлаштовувати економічну активність під наявні умови – це також велика робота на оборону.

Традиційно підписав указ про нагородження наших героїв. Державними нагородами відзначені 212 військовослужбовців Збройних Сил України.

Слава Україні!

Реклама

Реклама