Пожежа в будинку для літніх людей в Харкові: поліція затримала чотирьох підозрюваних

Фото: president.gov.ua - фото 1
Фото: president.gov.ua

Слідчі розглядають кілька версій події, одна з яких — необережне поводження з вогнем.

У Харківській області, де напередодні вдень сталася пожежа в будинку для літніх людей, затримали чотирьох керівників установи: орендодавця будинку, орендаря і його дружину, а також адміністратора. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі написала генеральний прокурор України Ірина Венедиктова.

Так, за словами генпрокурора, перебування в пансіонаті, називався який "Золотий час", в середньому коштувало 15 тисяч гривень. На першому поверсі двоповерхової будівлі стояли грати, при цьому маломобільні громадяни жили переважно на другому поверсі, де і спалахнув вогонь. У самому ж інтернаті містилися як люди похилого віку, так і громадяни з психічними захворюваннями.

Реклама

На території пансіонату знаходився ще один будинок: він надавав установі електро- і газопостачання. При цьому у керівників інтернату були відсутні документи на введення "Золотого часу" в експлуатацію.

«Зараз слідчі дії тривають, допитуються інші працівники пансіонату, де сталася пожежа, а також свідки. Проводяться обшуки та огляд місця події з залученням експертів», — написала в соцмережі Ірина Венедиктова.

Правоохоронці розглядають кілька версій того, що сталося: необережне поводження з вогнем, підпал і замикання електромережі. У свою чергу Державне бюро розслідувань стосовно працівників ДСНС Харківської області відкрило кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 ("Службова недбалість") КК України. Слідчі встановлюють, чи дотримувався контроль за протипожежною безпекою.

Пожежа в будинку для літніх людей в Харкові: поліція затримала чотирьох підозрюваних - фото 152886

На місці події проводяться експертизи
Фото: president.gov.ua

На місці події сьогодні побував Президент України Володимир Зеленський. За його словами, в країні потрібно розробити законодавчі ініціативи, які б давали можливість легально працювати комунальним і приватним закладам подібного типу.

«Просто вирішити харківську ситуацію недостатньо. Ми не знаємо, скільки таких об'єктів в країні. Тому будуть законодавчі ініціативи. Люди повинні отримувати нормальні, якісні послуги. Я думаю, що повинні бути як приватні послуги, так і державні. Як би це не звучало, але ми повинні відкрити в Україні ринок справедливих соціальних послуг», — повідомив Володимир Зеленський.

Відзначимо, що в результаті пожежі в будинку для літніх людей загинули 15 осіб, ще дев'ятьох госпіталізовано до міської лікарні.

Пожежа в будинку для літніх людей в Харкові: поліція затримала чотирьох підозрюваних - фото 152887

В результаті пожежі загинули 15 людей
Фото: president.gov.ua

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама