Дороги Київщини розміновано: в ОП розповіли про відновлення інфраструктури країни

ФОТО: ОП - фото 1
ФОТО: ОП

Заступник Керівника ОПУ Кирило Тимошенко повідомив про відновлення постраждалих регіонів України від російської військової агресії.

Станом на 20 травня Україна деокуповала вже 1 016 населених пунктів. Про це та про загальний процес відновлення населених пунктів країни сьогодні під час брифінгу в Офісі Президента України розповів заступник керівника ОПУ Кирило Тимошенко.

«Добрий день, українці.

Минув ще один тиждень війни в нашій країні. За дорученням Президента України Володимира Зеленського та голови Офісу Президента Андрія Єрмака триває активне відновлення зруйнованих окупантами міст та селищ. Задіяні всі сили ДСНС, комунальні та дорожні служби, рятівники та волонтери – всі працюють 24/7, щоб люди могли скоріше повернутися додому.

На сьогодні деокуповано вже 1 016 населених пунктів, на цих територіях працюють гуманітарні штаби. Національна поліція працює над відновленням роботи на звільнених територіях. 702 населених пункти відновили автосполучення завдяки злагодженій роботі дорожніх служб.

Щодо відновлення критичної інфраструктури:

1) Газопостачання забезпечено на 65%.

2) Електроенергією заживлено 863 населених пункти.

3) Більш ніж половина деокупованих населених пунктів знову можуть скористатися послугами водопостачання.

4) Роботу АЗС відновлено на 49%.

5) У 305 деокупованих населених пунктах поновили роботу заклади медицини. Працюють продовольчі магазини, ЦНАПИ та заклади з надання соціальних послуг. Трохи гірше ситуація з навчальними закладами , дошкільні, середні та вищі навчальні заклади поновили роботу у 25% деокупованих населених пунктів. Процес триває.

6) Укрпошта знову відкрила свої відділення у 80% населених пунктів.

Кожного дня через державний кордон в Україну приходять 360 000 тонн. Тільки за останній тиждень завезли 29 000 тонн гуманітарної допомоги, серед якої продукти харчування, одяг, ліки, товари військового призначення, меблі, авто, генератори та тепловізори. Особливий пункт — бензин та дизельне пальне. Тільки за одну добу через Львівську митницю було доставлено майже півтори тисячі тонн палива.

Як гуманітарну допомогу за 17 травня оформлено 204 транспортні засоби.

Найбільші отримувачі гуманітарної допомоги із-за кордону автомобільним транспортом це Львівська область та місто Київ.

Також є гарні новини з Київщини: повністю завершено розмінування Київської області!

За дорученням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака відновлено електропостачання на 100 відсотків! Роботи тривали 45 днів замість запланованих 60.

До відновлювальних робіт було залучено понад 1 000 працівників з різних регіонів України. Живлення відновили у більш як 260 000 споживачів. Щиро дякую всім працівникам ремонтних бригад.

В селі Андріївка Макарівської громади на Київщині вже розпочато поточний ремонт покрівель в 50 приватних будинках. Також тут відновлено газо- та електропостачання, частково є зв’язок та Інтернет. Територію повністю очистили від завалів, а техніку прибрали з доріг.

В Мотижині від ворожого снаряду постраждав ліцей, який працював понад 50 років. Планується відновити заклад до першого вересня.

Село Мощун сильно постраждало внаслідок бойових дій та потроху оговтується після їх завершення. Вже відновлено транспортне сполучення з Києвом – поновили роботу автобуси.

Але головне – це відновлення житла. Наразі визначено дорожню карту по роботі над генеральним планом населеного пункту, готуються документи для його оприлюднення та проведення громадського обговорення.

В Чернігівській області, яка через бойові дії на якийсь час опинилася відрізаною від Києва, ведуться роботи з облаштування тимчасових переправ. 8 з них уже готові, ще 2 в процесі. Дорожники облаштовують Київський міст в Чернігові. Окупанти скинули на нього авіабомбу наприкінці березня. Саме цим мостом проводилася евакуація та завозилися гуманітарні вантажі. Роботи з його відновлення розпочнуться, як тільки спаде рівень води у річці Десна. Спочатку це буде понтонна переправа. Згодом буде збудовано новий автомобільний міст. Протягом двох місяців плануємо відновити будівлю Центру екстреної медичної допомоги у Чернігові, яку російські війська пошкодили ще в перші дні війни.

На Сумщині продовжуються роботи з обстеження житлових будинків та інших будівель після їх руйнування чи пошкодження внаслідок бомбардування міст та селищ.

В Тростянці триває благоустрій території центральної частини міста, відновлено водопостачання у селі Мартинівка. В Охтирському районі проведені ремонтно-відновлювальні роботи на мережах газопостачання, що були пошкоджені внаслідок бойових дій.

Працюємо далі разом до перемоги. Слава Україні!» – сказав Кирило Тимошенко.

Раніше ми писали про те, що, за даними Генштабу, противник веде наступ у районах Лисичанська і Сєверодонецька.

Реклама

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама