Посли 11 країн вимагають у КМУ виконати умови "зеленого" меморандуму

Посли 11 країн вимагають у КМУ виконати умови "зеленого" меморандуму - фото 1

У липні Уряд підписав документ-згоду з виробниками "зеленої" енергії.

Інвестори згодилися знизити ціну на екологічно чисті кіловати, а держава — погасити борги перед ними. Та обіцянки чиновники не виконують. Такий нестабільний підхід до виконання своїх зобов’язань може похитнути діловий та інвестиційний клімат між країнами, — переконані посли.

«Ми дуже стурбовані тим, що Гарантований покупець досі у повному обсязі та вчасно не сплачує виробникам відновлюваних джерел енергії та не гасить накопиченого боргу. Це є порушенням угоди згідно з меморандумом», — заявили посли Бельгії, Канади, Данії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Південної Кореї, Швеції, Туреччини та Великобританії в Україні.


У вересні виробникам "зелених" кіловатів заплатили половину суми, в жовтні — менше десяти відсотків, а на цьогомісячну виплату інвестори ще чекають.

«Щоб погасити заборгованість, перспективи дуже примарні. Все йде до того, що всі звернуться до судів. Як українські компанії, так і міжнародні інвестори», — сказав директор ТОВ "Екотехнік Велика Добронь" Владислав Жовниренко.

Реклама