Поруч із вами — хворий: в Україні планують ввести QR-систему для моніторингу Covid-19

Поруч із вами — хворий: в Україні планують ввести QR-систему для моніторингу Covid-19 - фото 1

У громадських місцях українці зможуть відсканувати QR-код, після чого отримають повідомлення, чи є поруч із ними хворий на коронавірусну інфекцію.

В Україні планують ввести електронну систему для моніторингу ситуації з Covid-19. Перебуваючи у громадському місці, українці зможуть відсканувати QR-код, після чого їм на телефон прийде повідомлення, чи є у приміщенні, де вони знаходяться, хворі на коронавірус. Про це на онлайн-брифінгу повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Так, за його словами, QR-система необхідна українцям для того, щоб визначати, контактували вони в конкретний період часу із хворими Covid-19. При цьому працювати онлайн-моніторинг буде без збору персональних даних.

«Коли ви заходите дов торгового центру або ресторану, ви скануєте QR-код. У вас відкривається веб-сторінка, ви вказуєте номер телефону, а також пишите, який час ви плануєте провести у цьому місці. Якщо в цей же час в приміщенні буде знаходитися людина, хвора на Covid-19, ви отримаєте смс-повідомлення з телефоном гарячої лінії та інформацією, що у вас міг статися контакт з інфікованим», — розповів Михайло Федоров.

Реклама

Він також підкреслив, що запуск пілотного проєкту дозволить визначити, в яких масштабах його слід розвивати. Зараз же програму продовжують допрацьовувати.

Раніше ми писали, що в Україні прогресує коронабуліг. Після позитивного тесту на Covid-19, хворих починають ображати та перестають із ними спілкуватися.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама