Польський уряд припинив закупівлі російського вугілля

Польський уряд припинив закупівлі російського вугілля - фото 1

А Україна тим часом уже сьомий місяць імпортує російське світло.

Вітчизняна генерація зазнає величезних збитків. Єдина надія – продавати свої кіловати за кордон. Та тепер і це невигідно. Регулятор запровадив додаткову плату експортерам.

"Поляки обмежують імпорт вугілля в свою країну, і це не тільки держава займає таку позицію, а самі робітники, коли побачили, що їхнє вугілля залишається на складах, що це відобразиться на їхніх зарплатах", — розповідає голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.


Надлишок вугілля – і на складах України. Два мільйони 730 тисяч тонн.
Лише імпортуємо з Росії світло. За 7 місяців – три мільярди сімсот мільйонів кіловатів.

"Цей обсяг не виробляють в Україні атомні електростанції, теплові електростанції, гідроелектростанції. І вони всі несуть збитки! Працівники, які працюють на цих об’єктах, фактично переходять на скорочений режим роботи", — пояснює енергетичний експерт Юрій Корольчук.


ТЕС вимушені уповільнювати хід та застосовувати набагато менше вугілля. Шахтарі, як і у Польщі, страйкують. Міністр енергетики Олексій Оржель під час спільного із президентом візиту до копальні на Львівщині пообіцяв гірникам – імпорт от-от скоротять.

"Є чітка позиція міністерства щодо цього питання. Є у нас системний оператор «Укренерго‎» . Він найближчим часом подасть баланс, в якому буде до мінімуму зведено можливість, лише в рамках операційної безпеки, імпорту електричної енергії з Росії та Білорусі", — повідомляє Олексій Оржель, міністр енергетики та захисту довкілля України.


Імпорт із Росії варто не скорочувати, а взагалі заборонити — запевняють фахівці.

"Ми обіцяли в 2023 році приєднатися до європейської системи. Для цього ми повинні від'єднатися від Росії і рік показати, що ми можемо працювати не підключаючись до неї. У нас такі зобов'язання перед міжнародними партнерами і зараз ми пішли на порушення цих зобов'язань", — розповідає політолог Кирило Сазонов.


Запровадження НКРЕКП додаткової плати експортерам народний депутат Олексій Кучеренко називає енергокапітуляцією країни. Він підрахував: через таке рішення Україна втратить вісімдесят мільйонів доларів податків, а три тисячі робітників доведеться скоротити. Депутат уже надіслав листа до європейського енергетичного співтовариства. Там ініціативу регулятора назвали такою, що суперечить законодавству ЄС.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама