Покупки на "Чорну П'ятницю": вигода чи залежність?

Одні полюють на знижки, відкладають гроші на "Чорну п’ятницю" та змітають все з прилавків. А інші – принципово нічого не купують. Цьогоріч Чорна п’ятниця припала на 26 листопада – Всесвітній день відмови від покупок. Чому люди купують більше ніж потребують, дізнавалися журналісти "Деталей".

Цього року "Чорна п'ятниця" випала на 26 листопада. У цей день прийнято відзначати Всесвітній день відмови від покупок. Незважаючи на це, деякі люди витрачають у цей день значну суму грошей. Чому? — розказали спеціалісти.

Перебирає взуття, приглядає нову сумку, а ще штани, гольф та косметику. Зазвичай Анна ходить за обновами тричі на тиждень. Але останніми днями з магазинів просто "не вилазить". Зізнається, перед знижками до "Чорної п’ятниці" встояти не може.

«Найчастіше я купую не через потребу, а тому, що хочеться. Бачиш якусь знижку, щось яскраве, цікаве, що привертає увагу. Магазини проводять якісь акції і ти бачиш і не можеш пройти повз», — каже дніпрянка Анна Маслєннікова.

І цього разу з пустими руками із магазину вийти теж не вдалося.

У гонитві за знижками та акціями люди насправді потрапляють на "гачок" продавців. Бо у "Чорну п’ятницю" витрачають більше, ніж до неї, зазначають маркетологи.

«Нас підштовхують зробити більше покупок, ніж ми хочемо – це так. Хоча з приводу того, що ви говорили – купити більше, ніж ми розраховували – ось напевно тут у цьому проблема. Що ми, можливо, хотіли б купити менше ніж купили – ось це ось так. І тут спрацьовує 3 за ціною 2, 8 за ціною 7», — розказує маркетологиня Анастасія Кудря.

Тож люди навіть не замислюються, що купують набагато більше, ніж потребують чи можуть, кажуть експерти. Так намагаються компенсувати невдоволені потреби та нестачу емоцій, пояснюють психологи.

«Наш мозок дуже лінивий і покупка – це самий простий шлях як отримати оті серотонін дофомін та ендорфін які ми отримуємо. Мозок вибирає те, що простіше», — зазначає психологиня Олена Овдієнко.

Аби не купувати зайвого, експерти радять дотримуватися таких порад. Спершу складіть чіткий список товарів. Дайте собі 24 години на роздуми. Якщо бажання за добу не зникло – беріть. А також встановіть ліміт коштів, які готові витратити – це допоможе уникнути імпульсивних покупок. Оплачувати товари краще готівкою. Так вам важче розлучатися з грошима. Користуйтеся фінансовими додатками, аби вести облік витрачених коштів.

Невипадково і Всесвітній День відмови від закупів припадає на "Чорну П’ятницю". Аби нагадати людям про надмірне споживання товарів. Що шкодить екології та збирає тонни непотребу на звалищах. У цей день всіх закликають нічого не купувати хоча б добу.

Без покупок зі знижками сьогодні й українська блогерка Олена Мандзюк. Вона взагалі наважилася на експеримент. Три місяці дівчина не ходила до магазинів за одягом, взуттям та аксесуарами. Усе тому, що:

«Перше, я зрозуміла, що речі можуть дійсно шкодити у тому, що мене оточує. Друге, я подумала, що це буде крута економія фінансів. Бо я наприклад постійно мрію про ремонт вдома», — каже блогерка Олена Мандзюк.

Дівчина зізнається, спочатку було важко встояти перед спокусою щось придбати. Але потім звикла і за час експерименту повністю розвантажила гардероб та прибрала все зайве з оселі.

«Мені не потрібно для комфортного щасливого життя там гору одягу. Мені насправді потрібно зовсім трішки і це не впливає на мій емоційний стан», — зазначає Олена.

Аби не купувати зайвого, не обов’язково вдаватися до таких категоричних методів, кажуть експерти. Слід моніторити ціни та пам’ятати, що магазини часто маніпулюють знижками.

Раніше ми писали про те, наскільки реальні знижки у Дніпрі на "Чорну П'ятницю" 2021 року.

Реклама

 

Марина Положай
Марина Положай Кореспондентка. Досвід роботи — 1 рік. Улюблені теми матеріалів: тварини, б'юті-індустрія, стиль життя, освіта.

Реклама