Поки військові тримають оборону, ми будуємо сильний економічний фронт, – Денис Шмигаль

Поки військові тримають оборону, ми будуємо сильний економічний фронт, – Денис Шмигаль - фото 1

Сьогодні, 31 березня, у зверненні Прем’єр-міністр повідомив останні новини щодо економіки України, гуманітарної допомоги від інших країн та плану відновлення нашої держави.

Звернення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Героїчний народе великої країни!

Визвольна війна українського народу триває вже 5 тижнів. Наші сили оборони продовжують демілітаризацію російської армії, знищивши вже понад 4 тисячі одиниць різної техніки ворога.

І поки наші військові міцно тримають оборону, ми будуємо сильний економічний фронт. Сьогодні ми можемо констатувати, що в останній тиждень країна почала повертатися до роботи. Одразу декілька найбільших заводів починають працювати.

Понад 120 тисяч підприємців за пару днів подали заявку для переходу на нову систему оподаткування 2% з обороту. За останню добу через систему "Дія" було зареєстровано тисячу нових ФОПів. Уже майже 1,5 тисячі виробничих підприємств подали заявки на релокацію. Декілька сотень вже переїхали з районів бойових дій для того, щоб продовжити роботу!

У 20 областях України почалася посівна. Це дійсно позитивна новина, адже на цей же час минулого року посівна почалася лише в 15 регіонах. Маємо обережний оптимізм щодо площі посівів ярих культур. За оперативними даними, посівну можна буде провести на 6 млн гектарів земель. Це 80% від тієї площі, яка була засіяна минулого року.

Сьогодні наші аграрії не менш мужньо та віддано тримають свій фронт. За ними продовольча безпека країни. Дякуємо їм за сміливість і відданість своїй справі.

Завдяки державному замовленню на соціальні продукти наша харчова промисловість буде розгортати нові потужності та наймати нових працівників. Мова йде про 300 таких підприємств. Держава закуповує 10 млн продуктових наборів для українців, які знаходяться у прифронтових містах. Це набори із більш ніж 10 ключових продуктів.

Наразі на 100% закупили крупи, макаронні вироби, олію, молоко, цукор. Також продовжуємо закупівлі консервів, зерна, хлібобулочних виробів, чаю та кави та іншого продовольства. «Укрзалізниця» та «Укрпошта» разом з ВЦА вже доставляють всі ці набори людям.

Ми бачимо, що повертаються до роботи тисячі бізнесів по всій країні. Тому звертаюсь до керівників банків. Активніше і сміливіше кредитуйте український бізнес у межах програми підтримки «5-7-9». Сьогодні ваша рішучість потрібна країні.

Також Уряд найближчим часом розгляне окремий кредитний продукт для торгових мереж, аби пожвавити їхню співпрацю з українськими виробниками.

Держава створює всі умови, аби перезапустити економіку. Це дасть нам запас міцності та ресурси для того, аби перемогти ворога.

Світ продовжує підтримувати Україну.

Вчора мав розмови з Прем’єр-міністрами Польщі й Норвегії.

Норвегія виділяє 20 млн в бюджет, щоб Уряд розподілив їх на важливі програми. До цього Норвегія також виділила 200 млн євро на гуманітарну допомогу.

Рада міністрів Польщі ухвалила положення, яке передбачає блокування імпорту вугілля з Росії на національному рівні. Крім того, країна планує відмовитися від російської нафти.

Гідна позиція, яку мають наслідувати й інші країни ЄС.

Домовилися про підтримку від Франції на 300 млн євро. Та про грант від Європейського Союзу на 120 млн євро. Ці кошти підуть напряму в бюджет.

Президент Володимир Зеленський також вчора домовився про виділення Україні 500 млн доларів як прямої бюджетної допомоги від Уряду США.

Дякуємо всім, хто підтримує Україну.

Продовжуємо отримувати тисячі тонн гуманітарної допомоги з усього світу. Загальний її обсяг вже складає понад 163 тисячі тонн. З них «Укрзалізниця» вже доставила 41 тисячу тонн у регіони. Найбільше в Київську, Харківську та Запорізьку області.

Працюємо над планом відновлення України.

Вчора в "Дії" вже запрацювала можливість подати інформацію про зруйноване майно. Усі заявки будуть ретельно опрацьовані, аби після нашої перемоги відбудова була системною.

Окремо хочу повідомити, що Україна веде перемовини з МАГАТЕ, аби співробітники організації перебували на українських атомних станціях. Це має сприяти додатковій безпеці наших АЕС.

Також маємо домовленості щодо отримання різного обладнання для наших ядерних об’єктів. Важлива підтримка. Вдячні за неї.

Шановні українці. Продовжуємо працювати. Дякуємо й віримо у ЗСУ. Віримо у перемогу.

Слава українцям!»

Реклама

Реклама