Поховали велодоріжку: у Дніпрі пройшла незвичайна акція велосипедистів

На вулиці Курчатова сміттєві контейнери стоять просто на велодоріжці. Для привернення уваги до проблеми місцеві велосипедисти влаштували акцію: купили квіти, проїхалися вулицею та поклали букети до баків.

У Дніпрі велосипедисти вийшли на незвичну акцію. Вони проїхалися вулицею Курчатова з букетами квітів і поклали їх у сміттєві баки, які перекривають велодоріжки.

Після реконструкції на цій вулиці розкреслили 2 кілометри велодоріжки. Проте проїхати по ній доволі складно. По-перше, заважають автомобілі. По-друге, дорогу велосипедистам перегороджують 6 баків для сміття. І якщо паркування перебуває на совісті автомобілістів, то за баками для сміття повинні стежити у міському відділі поводження з відходами.

За нормами, баки для сміття повинні стояти в 20 метрах від багатоповерхівок або дитячих майданчиків. Однак за необхідності відстань можна скоротити до 9. А ось у приватному секторі контейнери слід ставити за сто метрів від будинку.

У мерії стверджують, що на Курчатова баки стояли за нормами. Місце для них обрали кілька років тому, проте реконструкція вулиці та скарги містян унесли свої корективи.

«У нашому місті швидко розвивається транспортна інфраструктура, благоустрій територій, і ми швидко намагаємось реагувати на всі такі зміни», – сказала начальниця відділу поводження з відходами міського департаменту екологічної політики Ганна Демиденко.

Баки справді прибрали, але ненадовго. За тиждень їх знову повернули, проте замість шести залишилося лише 3.

«Можливо, комунальники їх прибрали та десь поставили за рогом, а потім люди місцеві сказали: навіщо їм там стояти, і знову сюди їх відтягли», – наголосив велосипедист Руслан Власенко.

Велолюбителі вважають, що при плануванні інфраструктури для велосипедистів ніхто не радиться саме із власниками двоколісних.

На їхню думку, баки виставили люди, які не вміють їздити на велосипеді. І якби велосипедистів залучили до проєкту, то вони звернули б на це увагу і ще в проєкті зауважили подібні недоліки.

Велосипедисти сподіваються, що наступного разу їх запросять на обговорення. Вони вже мають ідеї для розвитку міської велоінфраструктури.

Реклама

Юлія Звягінцева
Юлія Звягінцева Кореспондентка. Освіта: ДНУ ім. Олеся Гончара, факультет журналістики. Досвід роботи 7 років.

Реклама