"Подолати. Допомагає психолог": як уникнути психологічного зриву?

Зараз ми усі живемо у стані безперервного стресу, а відтак на межі психологічного зриву, і приводів для того щодня більшає. Як не зірватися? Як – попри усе, що відбувається навколо гармонізувати свій стан? Читайте далі.

До психологині Катерини Вепро дедалі частіше звертаються через безсоння. Та це не єдиний маркер негараздів із ментальним здоров’ям. Якщо протягом двох тижнів відчуваєте агресію, щогодини їсте, або навпаки, бракує апетиту, а вночі кілька разів прокидаєтеся – це початок проблем.

«Порушення сну, у тих безсоння, тобто психіка неспроможна розслаблятися, не може лягти і відпочити. Тобто він наступний день починає в певній напрузі, зі втомою і так вже накопичується день і може спричинити більш серйозні ментальні розлади», — коментує гештальт-терапевтка та сімейна психологиня Катерина Вепро.

У проєкті Фонду Ріната Ахметова "Подолати. Допомагає психолог" експертка розповідає: до порушення психічного стану призводить передусім робота 24 години на добу. Люди переоцінюють власні можливості й нехтують лімітами.

Попри роботу, піклування про родину та друзів – важливо мати щоденне заняття для душі. Рекомендує почати з 15 хвилин. Головне – чітко дотримуватися графіка для хобі.

«Звичайно, хтось може сказати, я люблю в'язати і за 15 хвилин не зв'яжу светр, для цього потрібно 3 години щодня. Ну, так ви можете його в'язати рік, але, якщо ви шукатимете ідеальні можливості та ідеальну кількість часу, ви можете не почати його робити ніколи!», — розповідає гештальт-терапевтка та сімейна психологиня Катерина Вепро.

Психотерапевтка радить уникати знецінювання. Це найкоротший шлях до депресії, через невдоволення собою.

«Я пропоную вам 2-3 пункти відзначати, що ви зробили сьогодні добре, ніж ви задоволені», — коментує гештальт-терапевтка та сімейна психологиня Катерина Вепро.

Психологічну підтримку Фонд надає від перших днів конфлікту на Сході країни.

«Такі онлайн-трансляції та вебінари відбуваються у рамках проекту Музей Фонду Ріната Ахметова “Голосу Мирних”. Одне із завдань психологічного спрямування допомогти мирним жителям впоратися з травмою війни та підтримати їхнє ментальне здоров'я», — розповідає гештальт-терапевтка та сімейна психологиня Катерина Вепро.

Психологічний напрям – невід’ємна частина масштабної програми “Гуманітарний штаб Ріната Ахметова”, що врятував три з половиною мільйони людей на Донбасі.

Реклама

Реклама