“Подолати. Допомагає психолог”: як негативні емоції впливають на ваше здоров’я?

Завжди стримуєте злість та гнів? Чекайте на проблеми із серцем. Психологи радять не гасити у собі негативні емоції. Адже саме це призводить до пасивної агресії, а це вже небезпечно для здоров’я.

Кожен п'ятий, хто перехворів на ковід, скаржиться на виснажливу тривожність.

«Це ж не просто вірусне захворювання для людини, так? Це більше такий, травмуючий досвід. Тому що людина має загрозу життю! Людина, яка схильна до тривожних станів та до паніки, її нервова система буде вразлива більшою мірою!» — пояснює психологиня Катерина Вепро.

Руйнує організм і пасивна агресія. Якщо злість придушувати у собі, не проговорювати, не виражати, вона виявиться у формі невдоволення та образи на весь світ. А це — нові діагнози у вашій медкарті.

«Чому важливо не зберігати все це в собі, бо це несе руйнівний характер. Далі — порушення сну спричиняє вегетативні порушення і люди стикаються з гіпертонією, з інсультами, інфарктами», — коментує психологиня Катерина Вепро.

Невизначеність та страх за своє життя можуть мимоволі провокувати хвороби у людей, які мешкають у зоні військового конфлікту. З 2014 року психологічну підтримку жителям Донбасу надає Фонд Ріната Ахметова. Фахову допомогу отримали понад 60 тисяч постраждалих. Зберегти ментальне здоров’я допомагають такі щотижневі ефіри та консультації психологів під час збору історій до музею "Голоси мирних".

«Працюючи у проєкті "Голоси мирних”, ми чуємо про те, що наша робота допомагає їм. І вони всі говорять. Їм стало легше, їм стало комфортніше. І в більшості випадків люди вдячні, що є така можливість поговорити із психологом!» — ділиться психологиня Катерина Вепро.

Виражати негативні емоції для людини цілком нормально, запевняє психологиня. Головне — це робити без шкоди для себе та інших. Найдієвіший і найпростіший спосіб охолонути — розтягнути емоцію в часі.

«Можна просто видихнути та порахувати до десяти. Це найпростіший спосіб, який завжди ви можете зробити, не привертаючи увагу інших людей. Нехай агресія не піде, але її рівень різко зменшиться», — розповідає психологиня Катерина Вепро.

А якщо гнів та злість вас не відпускають удома, психологиня радить ненадовго переспрямувати руйнівну енергію на хатні, монотонні справи. Прасування білизни, прибирання, миття посуду мають урівноважити емоції.

Реклама

Джерело: Фонд Ріната Ахметова

Реклама