Подивитися, як змінювався Дніпро можна завдяки проєкту "Було — стало"

Подивитися, як змінювався Дніпро можна завдяки проєкту "Було — стало" - фото 1

Старі історичні фото та сучасні локації. Як із роками змінювався Дніпро можна побачити завдяки проєкту “Було — стало”. Його створив місцевий блогер Артем Костюк. Ретро знімки нашого міста знаходив у архівах та отримував від підписників.

Два століття історії, розбудови, реконструкції та перейменування. За час існування Дніпро змінився до непізнаваності. Чи не найбільше — Січеславська Набережна.

Як та що перебудували — знає Артем. Йому 35. Усе життя прожив у Дніпрі. Каже: має власний куточок ностальгії. У мережі створив проєкт “Було — стало”.

У блозі викладає світлини старого Дніпра та порівнює їх із сьогоденням.

Артем каже, що для відтворення локацій добирає найдрібніші деталі, аби кожен знімок передавав атмосферу.

Знімкам набережної уже понад півстоліття. Раніше тут було в рази менше зелені та ходили потяги.

Нині набережну розбудували. Місцеві додали зелені та сучасних арт-об'єктів, один із них — “Куля бажань”. Її встановили у 2006-му. За час існування пам'ятник не лише фотографували туристи, а ще розмальовували закохані та навіть розбивали.

Змінилася не лише пішохідна зона, а й околиці. Замість башт-близнюків раніше був стадіон.

Світлині Центрального, або ж Нового, мосту— понад півстоліття. Тоді лише зводили опори. Минулого року на мосту провели масштабну реконструкцію. Урочисто переправу відкрили на День міста 2019.

Далі — Європейська площа. Тут уціліло лише декілька будинків.

Раніше вулицею їздили машини. Нині це пішохідна зона.

Тут поставили лавочки, звели торговельні центри, висадили нові дерева, усе завішали рекламою. А замість фонтана встановили карусель.

Неподалік Європейської — Площа Героїв Майдану.

На фото воєнних років машин було в рази менше, а будівлі — нижчі.

Нові будівлі, арт-об'єкти та навіть вулиці у Дніпрі з'являються кожного року. Місто розбудовують шаленими темпами. Тож за 10 років і цей момент та локація будуть історією.

Реклама