Пік нової хвилі COVID-19 буде в лютому, — Ігор Кузін

Фото: МОЗ - фото 1
Фото: МОЗ

Пік нової хвилі коронавірусного захворювання припаде на лютий і поступово спадатиме до квітня.

Пік нової хвилі коронавірусного захворювання COVID-19 припаде на лютий і поступово спадатиме до квітня. У цей час буде більше "Омікрону". Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше "Омікрону". Пік припаде на лютий із поступовим спаданням аж до квітня», — заявив Кузін.

Зазначено, що тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу.

За його словами, кількість смертей під час нової хвилі буде залежати від темпів вакцинальної кампанії. Планують вакцинувати 70% дорослого населення до кінця 2022 року. Також Ігор Кузін додав, що 2022 рік не стане гіршим, ніж 2021-й за кількістю нових випадків або кількістю смертей.

Раніше ми писали, що в Україні планують вакцинувати дітей від п’яти років проти COVID-19. Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що досвід інших країн, де вже проводять щеплення, показує, що це безпечно. Що завдяки щепленням від ковіду попереджають передчасну смертність, особливо на тлі тяжких соматичних захворювань. Планується розглянути вакцинацію дітей віком від 5 років орієнтовно з квітня.

Нагадуємо, що наразі в Україні дозволено вакцинувати від COVID-19 дітей віком від 12 років. Кузін наголосив, що щеплення дітям роблять лише за бажанням батьків. За його даними, в Україні вже вакциновано близько 140 тисяч дітей віком від 12 до 18 років.

Реклама

Реклама