Підсумки тижня: пенсійна реформа, нова дорога та початок посівної

11 квітня, 19:43
Підсумки тижня: пенсійна реформа, нова дорога та початок посівної - фото 1

Менше грошей за лікарняний. І більшу частину з них має оплатити роботодавець. А ще на пенсію тепер у 60. У Верховній Раді приймають нові закони. Усі деталі про ці, а також інші новини тижня зібрала Юлія Черкаська.

Чи легально продають пальне? Поліція, пожежники та Держпродспоживслужба перевіряють автозаправки області. За березень інспектори побували на ста чотирьох АЗС. Чотири з яких — закрили. Серед порушень — відсутність ліцензій та недотримання вимог безпеки. А ще — робота з підробленими документами. За це власникам загрожує позбавлення волі до 5 років.

«Наразі вилучено обладнання на суму півтора мільйона гривень. А також пального на суму 550 тисяч гривень. Перевірка триває. Зараз області працює 59 робочих груп», — говорить перший заступник голови обладміністрації Володимир Орлов.

 


Близько шістдесяти мільйонів гривень на 9 кілометрів дороги. Автошлях від Кам’янського до Шульгівки взялися ремонтувати. Уже зняли понад 4 кілометри старого покриття. Наразі укладають шар асфальту. Зверху буде ще один. Розмітку наносять холодним пластиком. Цей матеріал довговічніший за фарбу, кажуть робочі. На відремонтованій ділянці облаштують узбіччя. Встановлять нові дорожні знаки. Відновлюють трасу за державні кошти. Цей проєкт входить до програми "Велике будівництво".


На заслужений відпочинок — у 60. Пенсійній вік жінок і чоловіків зрівнявся. Відтепер проробити офіційно ви маєте не менше за 28 років. Якщо ж страхового стажу не вистачає, то вік виходу на пенсію подовжується.

«За наявності стажу від 18 до 28 років, тобто в цьому діапазоні, особа буде мати право на призначення пенсії в 63, якщо діапазон стажу від 15 до 18 років, то це в 65 років», — каже заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України в області Наталія Корнійчук.

Утім, якщо вам 65, а офіційно працювали менш ніж 15 років, пенсію ви не отримаєте — замість неї буде соціальна допомога.


На лікарняний — за пів зарплати. У раді пропонують зменшити розмір страхових виплат. Зокрема, якщо ваш стаж менший за 5 років — ви отримаєте тільки 50% суми. Аби піти на стаціонар без урізання виплат, треба пропрацювати більш ніж 20 років. Зараз же — тільки 8. Окрім того, нова умова. Нардепи хочуть, аби гроші працівнику аж до 10-го дня лікарняного сплачував роботодавець. Поки що вже з п’ятої доби цей обов’язок — на державі.

«Кількість істотно зменшиться цих виплат, і держава зекономить істотну кількість грошів. На мій погляд, це несправедливо по відношення до громадян, які 10, 20 і більше років працювали і розраховували на ці виплати», — каже юрист Андрій Верба.

154 тисячі гектарів ярових культур. На Дніпропетровщині розпочалася посівна. Вирощуватимемо горох, овес, ячмінь і пшеницю. Наразі виконали 45 % робіт. Господарники кажуть, що закінчать до травня. Квапляться, бо зараз сприятливі погодні умови: волога земля та плюсова температура.

«Цього року прогнозується посіяти близько 1,2 мільйона гектарів землі. З них ранніх ярих зернових культур на площі 154 тисячі гектарів. Минулого року аграріями було зібрано 3,5 мільйони тонн зернових культур. Цього року маємо надію отримати на 10 відсотків більше», — зазначає начальниця обласного управління агропромислового розвитку Любов Клімович.


Таким наша команда запам'ятала тиждень, що минає. Актуальні новини міста та області дізнавайтесь у щоденних випусках "Деталей".

Поділитися: