Підсумки карантину у Дніпрі: як обмеження пережили торгові центри, ринки та ресторани?

Власники бізнесів поки що рахують збитки, а не прибуток.
Випити кави у кав'ярні чи ж потренуватися у спортзалі — вже можна. В Україні закінчився локдаун. Та не закінчився карантин. Він продовжиться щонайменше до кінця зими. Відсьогодні діють правила "помаранчевої" зони. Чи всі підприємці сьогодні вийшли на роботу? Та як чергові жорсткі обмеження вплинули на малий бізнес?
Два тижні локдауну, а збитків — на місяці. Сергій уже 20 років торгує запчастинами. Каже, що таких важких часів, як зараз, не пам'ятає.
Чоловік каже, що під час локдауну намагалися працювати у режимі доставки. Та це не покривало навіть витрат на дорогу.
Січневому локдауну не раділи і клієнти. Бо ж Віктор чекав два тижні, щоб купити потрібну запчастину, тим часом робота простоювала.
Та є й ті, хто локдауну зрадів. Тетяна продає вироби з дерева вже десяток років. І каже, що під час карантину змогла чи не вперше відпочити з родиною.
Відсьогодні в Україні запрацювали не тільки ринки, а й школи, ресторани, спортзали і торговельні центри. Та лише за правилами адаптивного карантину.
Зокрема, заклади громадського харчування будуть відчинені із 7 до 23 години. Робота розважальних закладів та нічних клубів заборонена, як і раніше. А спортзали мають забезпечити дотримання дистанції між відвідувачами.
Уранці понеділка Святослав уже в спортзалі. Каже, що через посилений карантин пропустив десяток тренувань, тому підготовка до змагань затягнулася.
У фітнес-центрі кажуть, що працюють із дотриманням карантинних вимог. Кожні 4 години інвентар протирають, а повітря у приміщенні іонізують.
Окрім ринків і спортзалів, із 25 січня запрацювали ресторани. Та власники бізнесів поки що рахують збитки, а не прибутки.
Також відсьогодні на повну запрацював міський транспорт. На маршрути вийшли всі автобуси, та перевозити людей і далі можуть лише у масках і за кількістю місць для сидіння.



