Підозрюваного в замовленні нападу на Катерину Гандзюк помістили під варту

Підозрюваного в замовленні нападу на Катерину Гандзюк помістили під варту - фото 1

Сталося це через задокументовані погрози голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера людям, які дали на нього свідчення у справі про напад на активістку.

За неофіційними даними, це були Ігор Павловський, який звинувачується в приховуванні інформації про напад на Гандзюк, і один з соратників Мангера - Павло Пилипенко.
Погрози їм надійшли після закінчення досудового розслідування, про яке 27 квітня заявили СБУ і Офіс генерального прокурора.


Ціла епопея зі зміни запобіжного заходу Владиславу Мангера почалася ще 12 червня. В той день відбулося перше судове засідання у Печерському районному суді міста Києва. На яке не пустили членів ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?". І не прибув сам підозрюваний - захист аргументував це операцією у дочки Мангера, яка проживає і навчається в Австрії. І тим, що В. Мангер нібито не знав про судове засідання. В результаті, суддя Печерського суду Ільєва постановила примусово привезти Мангера в суд, для розгляду питання про зміну йому запобіжного заходу. У відповідь на це він знову опинився в Херсонському обласному кардіологічному диспансері, як і навесні минулого року, коли його відстороняли від посади голови облради і він при цьому не був присутній, аргументуючи це поганим станом здоров'я.
Херсонська поліція, на яку поклали обов'язок здійснити рішення про примусовий привід, відмовилася це робити - зіславшись на довідку про те, що Владислав Мангер знаходиться в реанімації і транспортування до Києва може згубно вплинути на його здоров'я. Співробітники прокуратури привезли з Одеси експерта для перевірки стану здоров'я Мангера. Ввечері 15 червня він виніс свій вердикт - В. Мангера можна транспортувати на суд до Києва, в присутності лікаря. Що і було зроблено.
16 червня почався розгляд клопотання прокуратури про зміну запобіжного заходу Владиславу Мангеру. Після спроб адвокатів відвести суддю і ввести в процес нового захисника Мангера, Печерський районний суд міста Києва 18 червня приступив до розгляду питання по суті. І в ніч на дев’ятнадцяте червня було прийнято рішення - помістити В. Мангера під варту, без можливості внесення застави.

Підозрюваного в замовленні нападу на Катерину Гандзюк помістили під варту - фото 119481

Служба безпеки України продовжує розслідування провадження про напад на херсонську активістку і чиновницю Е. Гандзюк, в результаті якого вона померла 4 листопада 2018 року. Про продовження розслідування 12 червня заявив прокурор Сенюк.
Щоб отримати нову інформацію про злочин, перед реальною передачею справи по організатору і замовникам нападу на Катерину Гандзюк в суд, у співробітників спецслужби є час, поки що, до 29 липня.


Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама