Підлітки з Дніпра вигадали маску для обличчя, яка вміє виявляти застуду

03.12.2020, 20:14
Актуально
Підлітки з Дніпра вигадали маску для обличчя, яка вміє виявляти застуду - фото 1

У березні дніпровські школярі представлятимуть Україну на всесвітніх змаганнях із робототехніки — FIRST Robotics Competition.

Про свою розробку розповідає технічний лідер команди винахідників із Дніпра. Підлітки вигадали маску для обличчя, яка вміє виявляти застуду. А також — симптоми коронавірусу.

«Потім ці дані, які надходять на телефон за допомогою технології блютуз, можна відправляти сімейному лікарю. Прилад коштує 500 гривень, тому його можна масово використовувати. Ми хочемо розробити тестову партію, яку будемо випробовувати на невеликій кількості людей», — розповідає Артем Кисельов, капітан команди робототехніків.

У команді — 16 підлітків віком від 14 до 17 років. Кажуть: ідея винаходу виникла навесні. За місяць був готовий проєкт маски, у вересні — зібрали перший прототип. У майбутньому планують удосконалити.

«Ці маски реально створювати, реально створювати технічно проектори роботизовані, які будуть корисні людям», — ділиться Юрій Чашка, викладач команди робототехніків.
«Наша глобальна мета — це розвиток робототехніки в Україні, оскільки ми хочемо зробити нашу країну, наше місто прогресивно-розвиненим. Ми хочемо, щоб Україна була технічної столицею Європи», — розповідає Марія Калініченко, учасниця команди робототехніків.

У березні дніпровські школярі представлятимуть Україну на всесвітніх змаганнях із робототехніки — FIRST Robotics Competition. Спонсором юних винахідників стала промислова компанія "Інтерпайп", яка забезпечила їх усім необхідним для участі.

«"Інтерпайп" — українська промислова компанія, і наші інженери розробляють унікальні напрацювання. Наприклад, герметичні з'єднання, які є тільки в 4 компаніях світу, це швидкісні колеса для Deutsche Bahn. Ми дуже раді, що школярі на одній хвилі з нами і займаються такими ж складними й цікавими проєктами. Тому, звичайно, такі фахівці — це наш ключовий капітал, наше майбутнє», — повідомляє Денис Морозов, директор з економіки та фінансів "Інтерпайп".

Протягом 2-х наступних місяців команда будуватиме свого робота на міжнародні змагання, вирішальний етап яких пройде наступного літа в Америці. Потім хочуть повернутися до реалізації ідеї "розумної маски".

Поділитися: