Під Дніпром поліцейські примушували місцевих жителів скоювати крадіжки і продавати наркоти

09.06.2020, 10:59
Під Дніпром поліцейські примушували місцевих жителів скоювати крадіжки і продавати наркоти - фото 1

Якщо городяни відмовлялися порушувати закон, їм погрожували і вчиняли над незгодними фізичне насильство.

У Павлоградському відділку викрили банду в погонах. Керував усім голова відділку. Щоб підвищити показники розкриття злочинів, разом із соратниками змушував місцевих іти на крадіжки або продавати наркотики. Тим, хто не погоджувався, погрожували. І застосовували до них фізичне насильство. Скоєний злочин — фіксували, фальсифікували матеріали справи і кидали так званого винного за ґрати. Так тривало рік.

«Це межа, яку ми не можемо допустити і не можемо терпіти», — повідомляє міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.


Міністр МВС у цьому поліцейському відділку був уже о 8-й ранку. Разом із ним — інші чиновники: міські та обласні, нардепи і всі керівники райвідділів області. Діяльність банди — припинена. Відділок — розформований. Начальник, його заступник і ще четверо слідчих — заарештовані.

«Це призвело до того, що ми з шефом поліції ухвалилили рішення про розформування цієї структури, формуванні нової структури. І тут зараз буде працювати як в. о. глава внутрішньої безпеки України нацполіції. Тут же залишиться Вадим Троян, заст. глави поліції, для відпрацювання всього за цим напрямком», — розповідає Арсен Аваков.


Усіх співробітників відділу вивели за штат. Щоб повернутися на роботу, їм потрібно буде пройти переатестацію і обов'язкову перевірку. Це обов'язково для півтисячі співробітників Павлоградського відділення і чотирьох його підрозділів. Ті, хто будуть претендувати на керівні посади, повинні пройти ще і поліграф. Після перевірок, — заявляють правоохоронці, — скоротять до 20% особового складу. Нову команду повинні сформувати протягом трьох тижнів.

«Першочергові завдання — це не лише боротьба зі збутом наркотиків, а й розбоями, грабежами, насильницькими злочинами», — ділиться Святослав Олійник, голова Дніпропетровської облради.

У самому Павлограді за наказом Арсена Авакова розгорнуто додаткові пропускні пункти і посилять патрулювання вулиць.

«Зробити комплекс заходів із метою виявлення фактів незаконного зброї, боєприпасів, вибухових пристроїв, а також документування осіб, які налагодили канали поставок вогнепальної зброї та боєприпасів», — повідомляє Ігор Клименко, голова національної поліції України.


Учасників банди поліцейських із Павлограда вже заарештували і взяли під варту без можливості внесення застави. Офіс Генерального прокурора теж відреагував на викриття злочинців у погонах у Дніпропетровській області.

Зокрема, за словами Генерального прокурора Ірини Венедиктової, зараз правоохоронці вирішують, як протидіяти і запобігти нелюдському поводженню в правоохоронних органах.

«Для мене було крайнім подивом, коли уповноважена із прав людини Людмила Денисова і голова Європейського комітету з питань запобігання катуванням Микола Гнатовский сказали, що вперше питання тортур в Україні піднімається на такому високому рівні», — ділиться Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова.


Через кілька тижнів до Дніпропетровської області повинен прибути і Президент. Сьогодні під час зустрічі з журналістами він назвав Арсена Авакова кращим главою МВС. Але водночас підкреслив, що він повинен довести всі гучні справи до кінця.

«Досі немає кращого міністра, так і є. Я вважаю, що він дійсно потужний міністр. Я відверто відповідав на це запитання, що якщо людина взалася за якусь реально сенсаційну гучну справу, вона повинна її довести і наполовину її не кидати», — розповідає Президент України Володимир Зеленський.


Ідеться про справу Шеремета. За словами Зеленського, винних обов'язково покарають. Адже відповідальний за це — Арсен Аваков.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: