Під час пандемії коронавірусу лабораторії працюють без вихідних

14 травня, 17:18
Під час пандемії коронавірусу лабораторії працюють без вихідних - фото 1

Її робочий день триває 15 годин! І так щодня, без вихідних — від самого початку пандемії.

У лабораторії, де вже 19 років працює Тетяна, дослідження на виявлення коронавірусу проводяться майже безперервно — занадто багато людей очікують результатів. Де медики знаходять сили на щоденний кропіткий труд — розповімо далі.

Уже другий місяць поспіль її робочий день починається о сьомій ранку і триває до десятої вечора. І жодного вихідного.

«Дуже багато приходить матеріалу дослідження саме на коронавірус, оскільки зараз пандемія», — повідомляє Тетяна Купріянова, завідуюча мікробіологічною лабораторіяє Київського лабораторного центру МОЗ України.

Процес дослідження — безперервний. Упродовж робочого дня є лише кілька пауз, щоб відпочити, — поки триває дезінфекція боксу. Під час такої невеличкої перерви ми і зустрілися з Тетяною.

«Щоб виконати максимально, якомога більше провести досліджень, ми от в такому режимі працюємо, буквально, півгодини перерва — і знову, знову...», — ділиться завідуюча лабораторії.

У лабораторії дотримуються всіх правил безпеки під час роботи з біологічним матеріалом. Утім для працівників у цьому сенсі мало що змінилося — вони пильні й уважні, як завжди.

«Засобами індивідуального захисту ми забезпечені, ми знаємо, як їх правильно використовувати. Ми знаємо, як їх утилізувати, як сам процес проводити так, щоб убезпечити себе та інших від зараження», — розповідає Тетяна.

Через неймовірний графік молодшу дочку Тетяна була вимушена відправити до бабусі.

«Я з нею не бачилася майже 2 місяці, не можна вийти з процесу і підвести своїх колег. Як-то кажуть — я лікар, я давала клятву Гіпократа — я маю її дотримуватись. Тільки хто не можуть, не витримують цього процесу, — вони або вже пішли, або йдуть — тут підвести не можна», — розповідає жінка.

Взагалі до пандемії ставиться по-філософськи. Вважає, що ця ситуація, — певний урок для людства.

«Хвороби є і вони завжди існували, але ж не можна зациклюватися. Хочеться, щоб люди зрозуміли і ми всі збагнули, що це випробування. Кожен має переглянути своє ставлення до життя, ставлення до інших людей», — закликає Тетяна Купріянова.

 

Фонд Ріната Ахметова спільно з 34 телеканалом дякує медикам, які протистоять світовій епідемії і рятують наші життя!

Хотите получать оперативные и важные новости? Подписывайтесь на наши каналы в Telegram и Youtube, страницы в Instagram, Facebook и Twitter. А также вступайте в нашу группу на Facebook: там вы имеете возможность размещать собственные новости.

Поділитися: